ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو

گواهینامه‌ ایزو بعنوان یک گواهی بین‌المللی هر روز با پیشرفت علم و تکنولوژی توانسته است جایگاه ویژه‌ای را در بازارهای رقابتی جهان به دست آورد. سازمان‌ها و شرکت‌های طالب پیشرفت می‌دانند که برای ارائه خدمات بهتر و فروش محصولات و تولیدات بیشتر باید از لحاظ کیفیت جز برترین‌ها باشند. یکی از راه‌های برتر شدن همگام شدن با استانداردهایی هست که سازمان جهانی ایزو برای همه مشاغل و حرفه‌ها تهیه و تدوین نموده است.

شرایط اخذ گواهینامه ایزو بصورت ساده چگونه ممکن است؟

اخذ انواع گواهینامه‌های ایزو به هیچ عنوان سخت نمی‌باشد و متأسفانه یکسری از مراکز مشاوره ایزو به جهت بازار گرمی و کسب درآمد بیشتر گرفتن گواهینامه ایزو را بسیار دشوار جلوه می‌دهند تا با بین لفظ بسیار دشوار مشتری را گمراه کرده و در قبال مشاوره و ارائه خدمات ایزو مبلغی غیر قانونی را دریافت نمایند. ابتدا لازم است بدانید برای گرفتن گواهینامه ایزو نیازی به داشتن شرایط خاص و ویژه‌ای نمی‌باشد و هم اینکه مجموعه متقاضی دارای دفتر مرکزی باشد و یا اینکه در مجموعه خود در حال انجام یک یا چند فرآیند با هر نوع زمینه فعالیتی باشد می‌تواند درخواست گواهی ایزو ، گواهی‌نامه ایزو ، گواهی iso ، گواهینامه ایزو ، گواهی ISO ، گ‌واهی‌نامه iso یا استاندارد ایزو ، استاندارد ISO ، govahi iso ، GOVAHI ISO ، STANDARD ISO ، standard iso داشته باشد.

اخذ گواهینامه ایزو بصورت ساده

مراحل دریافت گواهینامه ایزو با توجه به انتخاب مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو به دو حالت امکان پذیر می‌باشد. مرکز امکان ثبت هنگام برقراری تماس مشتریان با شماره 44858017-021 ابتدا بصورت کامل و جامع تمام اطلاعات مربوطه را همراه با مشاوره رایگان ارائه می‌دهد. بنابراین متقاضیان دریافت گواهینامه ایزو به هیچ وجه نگران نباشند که بعلت نداشتن اطلاعات کافی نتوانند تصمیم درستی بگیرند. مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو به دو دسته مراجع بین‌المللی و معتبر و مراجع داخلی بدون سطح اعتبار بین‌المللی تقسیم بندی می‌شوند.

مراحل اخذ گواهینامه ایزو بصورت ساده

ابتدا متقاضیان باید فرم ثبت نام برای گرفتن گواهینامه ایزو را تکمیل نمایند‌. انتخاب نوع گواهینامه ایزو مرحله بعدی می‌باشد. بعد از آن متقاضی باید با تعیین و مشخص کردن اهداف سازمان مرجع ثبت و صدور گواهینامه ایزو را انتخاب نماید. در حالت اول چنانچه سازمانی مرجع صدور بین‌المللی را برای دریافت گواهی ایزو انتخاب نماید، باید در مرحله بعدی طراحی، مستندسازی و پیاده سازی استانداردهای ایزو را در مجموعه خود انجام دهد و بعد از اتمام پیاده سازی با انجام یک ممیزی داخلی توسط کارشناس مجموعه و انجام یک ممیزی نهایی توسط کارشناس مرجع صدور، کار ثبت و صدور گواهینامه ایزو انجام می‌شود. در حالت دوم چنانچه سازمانی مرجع صدور داخلی را برای دریافت گواهینامه ایزو انتخاب نماید فقط با مطالعه مستندات، یک ممیزی داخلی توسط کارشناس یا مدیر مجموعه انجام می‌شود و در نهایت ثبت و صدور گواهینامه ایزو انجام می‌شود.

فرق میان گواهینامه ایزو بین المللی با گواهینامه ایزو داخلی چیست؟

فرق میان دو گواهی ایزو بین‌المللی و داخلی را بهتر است ابتدا با معرفی یکسری از سازمان‌ها و اصطلاحاتی که در نهایت همگی در صدور گواهینامه ایزو دخیل هستند شروع نماییم.

سازمان ISO

کلمه ISO مخفف عبارت International Organisation for Standardiztion بمعنای سازمان استاندارد جهانی ایزو می‌باشد. وظیفه سازمان ایزو تحقیق، تنظیم و تدوین استانداردهای ایزو‌ برای تمام مشاغل و حرفه‌ها می‌باشد.

سازمان IAF

کلمه IAF مخفف عبارت International Accreditation Forum به معنای انجمن اعتبار دهندگان بین المللی می‌باشد. سازمان IAF یک نهاد بزرگ بین المللی در کل دنیا می‌باشد. وظیفه انجمن IAF اعتبار بخشیدن به مراکز یا کشورهای معتبر عضو سازمان ایزو می‌باشد.

سازمان AB

کلمه AB مخفف عبارتAccerdiation Body به معنی مرکز اعتبار دهنده می‌باشد. وظیفه سازمان یا نهاد AB اعتبار بخشیدن به مراجع ثبت و صدور گواهینامه ایزو می‌باشد.

سازمان CB

کلمه CB مخفف عبارت Certification Body به معنی مرجع ثبت و صدور می‌باشد. وظیفه سازمان یا مرکز یا مرجع ثبت و صدور، صدور انواع گواهینامه‌های ایزو می‌باشد.

هنگامی که CB یا همان مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو تحت اعتبار یک مرکز اعتبار دهنده یا AB عضو انجمن IAF گواهینامه ایزو را صادر کند در واقع گفته می‌شود گواهی ایزو صادر شده بین‌المللی و کاملا معتبر و اصیل می‌باشد. ولی هنگامی که CB یا مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو تحت اعتبار AB های خصوصی و غیر عضویت در IAF گواهی ایزو صادر نماید در واقع گفته می‌شود گواهی ایزو صادر شده اعتبار و اصالت بین المللی ندارد.

هشدار: انجمن اعتبار دهندگان بین المللیIAF تنها و تنها نهاد رسمی و بزرگ در کل دنیا می‌باشد که تمام AB های معتبر دنیا عضو این انجمن می‌باشند. نهاد ASCB که جدیدا توسط یکسری مراکز فعال در حوزه ایزو به مشتریان معرفی می‌شود جعلی می‌باشد. آدرس سایت IAF فقط یک نشانی به آدرس WWW.IAF.NU دارد. جهت اخذ اطلاعات دقیق و کاربردی تر با مشاوران و کارشناسان مجرب مرکز امکان ثبت در ارتباط باشید.

مراجع صادر کننده گواهینامه ایزوصفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family