ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

GIVE ISO

مدارک مورد نیاز جهت اخذ گواهینامه ISO

 

مدارک دریافت گواهی ایزو

مدارک دریافت گواهی نامه ایزو چیست؟ گواهینامه ایزو به عنوان یک سند با اعتبار بالا است که برای تایید شیوه های پیاده سازی استانداردها در سازمان های مختلف است که برای سازمان ها و شرکت های مختلف از اهمیت زیادی برخوردار است. یکی از مهم ترین موارد در روند دریافت این گواهی ارائه مدارک اخذ ایزو است. مدارک اخذ ISO باعث می شوند که شرایط لازم برای برای پیاده سازی الزامات به وجود بیاید. برای آشنایی با مدارک گرفتن گواهینامه ایزو باید به موسسه مشاوره مراجعه کنید تا شمار را در این راستا راهنمایی کند. سیستم کاران به عنوان یک مرکز معتبر در زمینه اخذ گواهینامه ایزو یاری می کند.

 

آشنایی با مدارک گواهی نامه ایزو

مدارک دریافت گواهی نامه ایزو چیست؟ این سوالی است که اغلب متقاضیان ایزو از مشاوران می پرسند. همان طور که بارها توضیح داده ایم گواهینامه ایزو یک سند معتبر است که در زمینه پیاده سازی مستندات و ضروریات سیستم استاندارد ارائه می شود. با توجه به این امر درخواست کنندگان باید مدارک اخذ گواهی ISO را در اختیار مشاوران سیستم کاران قرار بدهند.

درخواست کنندگان گواهینامه ی ایزو باید در ابتدای امر مشخص کنند که گواهینامه ایزو را تحت نظر چه سازمانی باید دریافت کنند. به عنوان مثال ممکن است درخواست کننده گواهینامه ایزو قصد داشته باشند گواهینامه مورد نظرشان را تحت نظر نماینده یا AB کشور آلمان که با عنوان DAKKS شناخته می شود اقدام می کنند. مدارک گرفتن گواهی ایزو به صورت کامل به مرجع صادرکننده ی گواهینامه ایزو وابسته است.

 

درخواست کنندگان گواهینامه های ایزو برمبنای الزاماتی که سازمان استاندارد ایزو مشخص می کند می توانند با چه میزان هزینه و تحت چه اعتباری امکان دریافت گواهینامه ایزو را دارند.

همان طور که می دانید اخذ گواهینامه های مختلف ایزو تحت کنترل IAF یا انجمن اعتبار سنجی انجام می شود. درخواست کنندگان ملزم هستند که جهت گرفتن گواهینامه ایزو یک سری مدارک را ارائه کنند.

 

مدارک دریافت گواهینامه ایزو

مدارک دریافت گواهینامه ایزو شامل:

صورت جلسه مربوط به استراتژی سازمان ها

فرم های معین شده براساس سیاست ها یا استراتژی ها

فهرست مربوط به کارکنان شرکت که براساس فرم اهداف شرکت معین می گردد.

ارائه چارت سازمانی

ارائه ی صورت جلسه مربوط به ممیزی های واحد های مختلف سازمان ها

ارائه ی صورت جلسه مربوط به انطباق

صورت جلسه ای که به تاریخ رفع عدم انطباق مربوط است.

درخواست کنندگان گواهینامه ایزو ملزم به ارائه ی صورت جلسه آموزش کارکنان هستند که براساس سیاست های تعریف شده انجام گرفته است هستند.

نظام نامه سازمان های درخواست کننده ی گواهینامه به عنوان یکی از مهم ترین مدارک اخذ ISO به شمار می رود.

 

اخذ گواهینامه ISO از CB های خصوصی

این گواهینامه ها از طریق نیاز به تایید سازمان صادرکننده استاندارد در هیچ کشوری نداشته و در انتها نیاز به تایید IAF ندارد این نهاد ها را در اصطلاح به عنوان CB خصوصی نامگذاری می شود. این نوع گواهینامه ها نیاز به ارائه ی مدارک ندارند به این دلیل که ممیزی صورت نمی گیرد مستنداتی نیز ارائه نمی گردد. بنابراین این نوع گواهینامه نیاز به ارائه ی مدارک خاصی ندارند و گواهینامه مزبور به سرعت صادر می گردد. مدرکی که برای این نوع گواهینامه ها درخواست می شود معمولا یک فرم است که باید متقاضیان آن را پر کرده و ارائه می دهند.

 

اعتبار سنجی نهاد صادر کننده ایزو

یکی از مهم ترین چالش هایی که درخواست کنندگان گواهینامه ایزو با آن دست به گریبان هستند اعتبار سنجی مراجع صادر کننده ی ایزو است. نهادهای صادر کننده ایزو مدارکی را که درخواست می کنند با مدارک گرفتن گواهینامه ایزو یکسان نیست. با توجه به این موارد CB ها یا نهاد های صادرکننده ایزو برای صدور گواهینامه معتبر ایزو از شرکت ها درخواست مدارکی را دارند که مستند تر است به این ترتیب اجازه ی صدور گواهینامه را برای سازمان های مختلف می دهند.

نکته ی مهمی که در انتخاب CB ها یا نهاد های صادرکننده وجود دارد این است که سطح کیفی در برخی از این نهاد ها بسیار بالا است. این امر باعث می شود در روند صدور گواهینامه سخت گیری های بیشتری اعمال شود معمولا این سخت گیری ها شامل پیاده سازی مستندات می شوند. با این دیدگاه باید براساس سیاست ها و استراتژی های سازمان مورد نظرشان اقدام به انتخاب نهاد صادر کننده ی گواهینامه کنند.

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family