ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 نحوه دریافت گواهینامه سیستم مدیریت زیست محیطی

نحوه دریافت گواهینامه سیستم مدیریت زیست محیطی

ISO 14001 چیست ( WHAT IS ISO 14001 ) ؟

استاندارد ایزو ۱۴۰۰۱ در سطح جوامع بین‌المللی با اسم Environmental Manegment systems ( EMS ) مطرح می‌باشد. سیستم مدیریت زیست محیطی در تمام سازمان‌ها و شرکت‌ها و کارخانه‌ها قابلیت طراحی و اجرا شدن را دارد. یعنی هر سازمانی با گرفتن ایزو ۱۴۰۰۱ می‌تواند با حمایت از محیط زیست و جلوگیری از آلودگی‌های محیطی ( آب و هوا و خاک ) و با کاهش ضایعات و کاهش مصرف انرژی و مواد طبیعی و اولیه و مدیریت بازیافت‌ها و دفع صحیح پسماندها و آلاینده‌ها یک سیستم مدیریت زیست محیطی مناسب و کاربردی را بوجود می‌آورد. اجرای سیستم مدیریت زیست محیطی برای هر سازمانی ولو با هر زمینه فعالیت یکسانی متفاوت می‌باشد و بسته به نوع محیط اطراف سازمان و میزان تعهد و مسئولیت پذیری مدیریت مجموعه اجرا می‌شود.

 

دلایل اهمیت استفاده از سیستم مدیریت زیست محیطی چیست؟

اجرای سیستم مدیریت زیست محیطی در یک مجموعه تعهد مسئولان و صاحبان هر کسب و کاری را نسبت به محافظت از محیط زیست نشان می‌دهد. همانطور که گفته شد ایزو ۱۴۰۰۱ به خاطر اینکه موجب مصرف صحیح انرژی می‌شود و از اتلاف انرژی و منابع طبیعی جلوگیری می‌کند از هزینه‌های گزاف و بیهوده جلوگیری می‌کند و دو گزینه تعهد و مسئولیت پذیری و کاهش هزینه‌ها کفه‌ ترازوی سمت سازمانها را سنگین‌تر می‌کند و قدرت مانوور سازمان‌ها و شرکت‌ها را مخصوصا در مناقصات دولتی و خصوصی افزایش می‌دهد.

 

گواهینامه‌های دخیل با گواهی IMS

گواهینامه IMS در واقع مدرکی است که از طرف مراجع صدور گواهینامه ایزو برای اثبات طراحی و اجرای سه استاندارد مهم و عمومی ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ در یک مجموعه می‌باشند. بنابراین گواهینامه IMS یک استاندارد تدوین شده از سوی سازمان استاندارد جهانی ایزو نیست و جز گواهینامه‌های ایزو محسوب نمی‌شود. IMS مخفف عبارت Integrated Manegment systems به معنای سیستم مدیریت یکپارچه می‌باشد. از ادغام همزمان سه ظظ،،استاندارد سیستم مدیریت کیفیت ، سیستم مدیریت زیست محیطی و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی گواهی IMS بوجود می‌آید. هنگامی که سازمانی متقاضی گواهینامه IMS می‌شود یعنی قصد دارد افزایش سطح کیفیت محصولات و خدمات را با رعایت اصول حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی در محیطی امن و ایمن همراه با حفظ سلامت نیروی انسانی را داشته باشد. سیستم مدیریت زیست محیطی یکی از ارکان مهم گواهینامه IMS است که بکار گرفتن این سیستم در یک مجموعه قدرت و توانمندی و تعهد مدیر مجموعه را نشان می‌دهد.

 

مراکز مشاوره گواهینامه سیستم مدیریت زیست محیطی

در روزگاران گذشته بعلت اینکه ارتباطات بین کشورها و سازمان‌ها و صنایع بسیار محدود بود سطح رقابت میان مجموعه‌‌ها هم بسیار پایین بود و سازمانهای بسیار کمی متقاضی دریافت انواع استانداردهای ایزو بودند و بالطبع مراکز مشاوره بسیار کمی فعالیت می‌کردند ولی امروزه با پیشرفت عصر ارتباطات و فناوری سطح تقاضا و درخواست گواهینامه‌های ایزو بسیار افزایش پیدا کرده است و نیاز مردم به گرفتن مشاوره و راهنمایی بیشتر شده بالطبع تعداد مراکز مشاوره فعال در حوزه نیز افزایش پیدا کرده است. گواهینامه سیستم مدیریت زیست محیطی با همان گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱ از جمله مهم‌ترین و پرکاربردترین گواهینامه‌های ایزو هست که متقاضیان زیادی دارد و هر روز تعداد زیادی از رابطان و مسئولان برای کسب اطلاعات لازم و برای اقدام به دریافت گواهینامه ISO 14001 در فضای مجازی گوگل توسط موتورهای جستجوگر به جستجو و تحقیق مشغول هستند.

 

مراکز مشاوره معتبر برای گرفتن گواهینامه ایزو سیستم مدیریت زیست محیطی

شناسایی مراکز مشاوره معتبر و اعتماد به هر مرکز مشاوره‌ای کاری سخت ولی شدنی می‌باشد. متأسفانه یکسری از مراکز مشاوره فعال در حوزه ایزو هستند که با ارائه گواهینامه‌های فتوشاپ و جعلی و دریافت هزینه‌های گزاف و سنگین از اعتماد مشتریان و متقاضیان انواع گواهینامه‌های ISO ، HSE ، CE سوء استفاده می‌کنند. گواهینامه‌هایی که این مراکز بدون اعتبار صادر می‌کنند اینقدر تمیز و حرفه‌ای روی آنها مهر برجسته خورده شده و به طرز کاملا تمیز چاپ شده‌ است که تشخیص اصل و فیک بودن آن حتی برای متخصصین مرکز مشاوره امکان ثبت را نیز هم سخت می‌باشد. متقاضیان و مشتریان انواع گواهینامه‌های ایزو و گواهینامه سیستم مدیریت زیست محیطی باید با مراکزی تماس برقرار کنند که دارای دفتر مرکزی با آدرس مشخص و ثبت شده باشند و رزومه کاری خود را براحتی ارائه دهند. با مراجع صدور بین‌المللی معتبر کار نمایند. راه ریجستری و استعلام از صحت و اعتبار گواهینامه ایزو را آموزش دهند. دارای مجوز رسمی از مرکز ملی تأیید صلاحیت ایران باشد. مجوز از وزارت صنعت معدن و تجارت و نماد اعتماد الکترونیکی را داشته باشد. مرکز امکان ثبت از قدیمی‌ها و معتبرترین مراکز مشاوره ایزو می‌باشد که توانسته است تا به حال چندین صد گواهینامه بین المللی ISO و HSE را صادر نماید. به هنگام برقراری ارتباط با مرکز امکان ثبت می‌توانید رزومه کاری درخشان را تقاضا نمایید.

 

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family