ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

روش اجرایی آموزش

روش اجرایی آموزش از جمله روش هایی هست که در مستندات کلیه استانداردهای ایزو بیان شده است. مستندات شامل دستورالعملها ، فرم ها و روشهای اجرایی متعددی هست. از این روشهای اجرایی ، روش اجرایی آموزش یکی از مهمترین هاست که در ایزو9001 و ایزو14001 و ایزو45001 و IMS و کلیه استانداردها تعریف گردیده است. روش اجرایی آموزش بر این قاعده هست که بیان می کند در یک سازمان نیروی تصمیم گیرنده و برنامه ریزی و مدیریت برنامه ها بایستی دارای تحصیلات و مهارت و تجربه کافی باشد و آموزشهای کافی را دیده باشد و دارای علم و دانایی کافی در خصوص کیفیت و محیط زیست و ایمنی و بهداشت باشد.

منابع انسانی

1) كلیات

در روش اجرایی آموزش تعریف و قاعده بر اینست که کارکنانی که بر روی کیفیت و پیامدهای محیط زیستی و همچنین ایمنی و بهداشت تاثیر گذار هستند و مدیریت و برنامه ریزی این عوامل در دست آنهاست بایستی تحصیلات کافی داشته باشند، آموزش کافی دیده باشند، دارای تجربه کافی باشند و مهارت کافی را داشته باشند و به طور کل صلاحیت کافی داشته باشند. موارد فوق جزو شرایط احراز شغل هست که درون فرم های شناسنامه تعیین شده اند و زمانی که می خواهند شغلی را به فردی واگذار کنند بایستی به این موارد توجه بشود.

2) صلاحیت، آگاهی و آموزش

در شرکتی که می خواهد یک روش اجرایی آموزش را در سازمان خود به اجرا برساند ، بایستی مواردی که در زیر میاید مورد توجه قرار گیرد:

1 ) تعیین صلاحیت لازم افرادی که بر روی الزامات بیان شده سیستم مدیریت یکپارچه تاثیر مستقیم دارند.

2) آگاهی كاركنان از اهمیت کار و فعالیت و وظیفه ای که دارند انجام می دهند و روشهای موثر و تلاشهای موثری که برای دستیابی به هدف به کار می برند.

3) آگاهی از اهمیت انطباق با خط مشی و همین طور الزامات سیستم مدیریت یکپارچه.

4) آگاهی از نتایج و پیامدهای بارز و قابل مشاهده بالقوه و بالفعل زیست محیطی و ایمنی و بهداشت شغلی ناشی از عملکرد منافع و سودهای ایمنی و بهداشت حرفه ای و زیست محیطی نشات گرفته از نحوه عملكرد ایشان.

5) درک و آگاهی از نقش و مسئولیت خود در رسیدن به انطباق با خط مشی و روشهای اجرایی سیستم ها ازجمله آگاهی از الزامات ایمنی و بهداشت حرفه ای و زیست محیطی ناشی از الزامات آمادگی و همچنین واکنش در شرایط اضطراری.

6) آگاهی از نتایج منفی بالقوه ای که در صورت سرپیچی از روش های اجرایی عملیاتی تدوین شده و تعریف شده به وجود خواهد آمد.

7) روش اجرایی آموزش ، آموزشهای لازم را به پرسنل جهت رفع نیازهای آموزشی پرسنل به ترتیب اولویت ارائه می دهد.

8) پس از هر آموزش، اثربخشی و تاثیر آموزش ارزیابی می شود تا اطمینان حاصل شود که نیازهای از پیش تعیین شده از طریق آموزش برآورده می شود. اگر نتایج این ارزیابی ها حاکی از موثر نبودن آموزش باشد، باید آموزش با ملاحظات خاصی تکرار شود و یا نیازهای سازمان از طریق دیگری (مثلاً جابجایی کارکنان) برآورده شود.

9) در شرکت، مدیریت بایستی بر این اعتقاد باشد که کارکنان بایستی از اهمیت وظایف خود و تاثیری که نحوه فعالیت آنها بر روی رضایت مشتری می گذارد آگاهی داشته باشند و بدانند که چه نقش مهمی در رسیدن به اهداف شرکت دارند حالا با جلسات توجیهی و یا آموزش پرسنل و هر ترفند دیگر.

10) نگهداری و حفاظت از سوابق مربوط به تحصیلات، آموزش، مهارت ها و تجربیات کارکنان به صورت دقیق و کامل.

کاربران با مرورگرهای مختلفی منجمله گوگل با عبارات مختلفی به دنبال جستجو درباره دانلود رایگان روشهای اجرایی ایزو ، دانلود رایگان دستور العمل های ایزو و همچنین دانلود رایگان فرم های ایزو هستند. دانلود رایگان مستندات ایزو ، دانلود رایگان دستورالعملهای ایزو 9001 ، دانلود رایگان دستورالعمل های ایزو 14001 ، دانلود رایگان دستورالعمل های ایزو 45001 ، دانلود رایگان دستورالعملهای IMS ، دانلود رایگان روش اجرایی ISO 9001 ، دانلود رایگان روش اجرایی ایزو14001 ، دانلود رایگان روش اجرایی ایزو45001 ، دانلود رایگان روش اجرایی IMS ، دانلود رایگان روش اجرایی آموزش ایزو14001 ، دانلود رایگان روش اجرایی آموزش ایزو9001 ، دانلود رایگان روش اجرایی آموزش ایزو45001 ، دانلود رایگان روش اجرایی آموزش IMS ، دانلود رایگان دستورالعمل آموزش ایزو14001 ، دانلود رایگان دستورالعمل آموزش ایزو9001 ، دانلود رایگان دستورالعمل آموزش ایزو45001 ، دانلود رایگان دستورالعمل آموزش IMS و بسیاری عبارات دیگر و سوالات دیگر که کاربران را به سمت مرورگرها جهت جستجو می کشاند.

تمامی مستندات و روش های اجرایی و فرم ها و دستورالعملهای انواع گواهینامه های ایزو رابه صورت رایگان دانلود نمایید. جهت دانلود رایگان روش های اجرایی و دانلود رایگان فرم ها و دانلود رایگان دستورالعملهای انواع گواهی نامه ایزو و تهیه دانلود رایگان مستندات ایزو و تهیه فایل مستندات ایزو به صورت رایگان تنها کافیست با مرکز امکان ثبت یک تماس بگیرید.

 

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family