ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

گواهی‌نامه ایزو‌ ISO

 

مراحل دریافت گواهینامه ایزو ISO

دریافت گواهینامه ایزو شامل گذراندن چندین مرحله می‌باشد. اولین مرحله انتخاب درست گواهینامه ایزو می‌باشد. سازمان‌ها و شرکت‌ها باید متناسب با نیاز مجموعه و فرآیندهای در حال اجرا استاندارد مورد نظرشان را انتخاب نمایند. مرحله دوم بررسی و تعیین اهداف سازمان‌ و بالابردن و افزایش سطح آگاهی متقاضی می‌باشد. مرحله سوم انجام یک مشاوره و برنامه ریزی دقیق با مشاوران و کارشناسان مرکز مشاوره ایزو می‌باشد تا متقاضیان با توجه به اهداف سازمان و نوع گواهینامه ایزو ، مرجع ثبت و صدور گواهینامه ایزو را انتخاب نمایند. انتخاب یک مرکز مشاوره ایزو معتبر و با تجربه برای دریافت گواهینامه ایزو به بهترین شکل مطلوب بسیار مهم و حیاتی می باشد. در مرحله چهارم با توجه به انتخاب مرجع صدور گواهینامه ایزو ، طراحی، اجرای مستندات و پیاده سازی استانداردهای ایزو انجام می‌شود. در این مرحله استفرار سیستم‌های مدیریتی برای مدیریت بهتر، تأمین با کیفیت ‌ترین منابع و ارائه بهترین خدمات و محصولات بسیار مهم می‌باشد. مرحله پنجم انجام ممیزی داخلی توسط یکی از نیروهای متخصص می‌باشد که با یک بازنگری دوباره عدم انطباق‌ها را جستجو نماید و به رفع آن‌ها بپردازد. مرحله ششم ممیزی خارجی یا همان بازرسی نهایی توسط کارشناس مرجع صدور گواهینامه ایزو انجام می‌شود. در نهایت با تأییدیه کارشناس مرجع صدور گواهینامه ISO گواهینامه ایزو برای سازمان صادر می‌گردد. البته سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی دریافت گواهینامه ایزو باید بدانند نگهداری از قوانین و دستورالعمل‌های پیاده سازی شده و ثبات سیستم‌های مدیریتی پیاده سازی شده بسیار مهم‌تر و سخت‌تر از گرفتن گواهینامه ایزو می‌باشد. گواهی‌نامه ایزو ISO با اعتباری سه ساله با شرط تمدید اعتبار سالیانه و انجام ممیزی مراقبتی صادر می‌گردد.

شرایط دریافت گواهینامه ایزو ISO

دریافت گواهینامه ایزو بهمراه طراحی و پیاده سازی واقعی مستندات بهتر است اصولی و قانونی انجام شود. اصالت و اعتبار گواهینامه ایزو باعث می‌شود روز به روز بر عملکردهای مثبت سازمان‌ها و شرکت‌ها افزوده شود و این یعنی یک اتفاق خوب و خوشایند برای هر کشوری. دریافت گواهینامه ایزو ISO برای هر سازمان و نهادی ممکن می‌باشد زیرا دریافت گواهینامه ایزو نیازمند داشتن شرایط خاص و ویژه‌ای نمی‌باشد و اگر سازمان متقاضی دارای دفتر مرکزی باشد یا درحال انجام دادن فرآیندهایی باشد شرایط لازم برای گرفتن گواهینامه ایزو را دارد. موارد مهمی که به هنگام اخذ گواهینامه ایزو به آن‌ها توجه می‌شود عبارتند از:

تعداد فرآیندهای اجرایی در سطح مجموعه

تعداد پرسنل و کارکنان مجموعه

حمایت و پشتیبانی مدیریت مجموعه و همکاری کارکنان

گواهینامه‌های ایزوی اخذ شده در سابق

سخت گیری مراجع صدور گواهینامه ایزو

مهم‌ترین گواهینامه‌های عمومی

گواهینامه‌ iso 9001 ، استاندارد سیستم مدیریت کیفیت که اولین و پرکاربردترین نوع گواهینامه ایزو می‌باشد. کلیه سازمانها با هر نوع حرفه و کسب و کاری می‌توانند ایزو ۹۰۰۱ را درخواست نمایند. سیستم مدیریت کیفیت باعث شفاف سازی فرآیندها و فعالیت‌ها و شاخص‌ها در سازمان می‌شود. از کارهای تکراری پرهیز می‌شود و سرعت و توانمندی کارکنان و کارگران مجموعه افزایش پیدا می‌کند. تمامی فعالیت‌های سازمان بر روی رسیدن به اهداف مورد نظر سازمان معطوف می‌گردد.

گواهینامه iso 14001 ، استاندارد سیستم مدیریت زیست محیطی بعنوان یک استاندارد عمومی و پرکاربرد مطرح می‌باشد. استاندارد ایزو ۱۴۰۰۱ باعث افزایش سهم سازمان در سطح بین‌المللی می‌شود. رعایت اصول نگهداری و حمایت از محیط زیست امری بسیار مهم و ضروری می‌باشد که رعایت اصول حفظ و صیانت از محیط زیست ارزش افزوده برای سازمان بوجود می‌آورد.

گواهینامه iso 45001 ، استاندارد سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی بعنوان یک استاندارد عمومی و پرکاربرد می‌باشد که مکمل گواهی ایزو ۱۴۰۰۱ بوده و اخذ این دو گواهینامه در کنار هم اعتبار گواهی و استاندارد HSE-MS را می‌بخشد. استاندارد ایزو ۴۵۰۰۱ با ایجاد نمودن ساختاری مناسب و با رعایت اصول ایمنی و حمایت از سلامت نیروی انسانی در محیط کار با ایجاد محیطی امن بازدهی و توانمندی کارگران و کارکنان را افزایش می‌دهد و با ایجاد روش‌های اصولی برای داشتن محیط کاری امن سازمان متقاضی اخذ گواهینامه ایزو را به نتیجه مطلوب می‌رساند.

مهم‌ترین دلایل دریافت گواهینامه ایزو ISO

امروزه با پیشرفت روز افزون علم و صنعت و فناوری اطلاعات، سازمان‌ها و شرکت‌ها را به رسیدن به اهداف متعالی سوق داده است. دریافت گواهینامه ایزو راه تجارت بهتر و آسانتر همراه با سودآوری بیشتر را هموار می‌سازد. اکثر سازمانها و شرکتها مخصوصا شرکت‌های پیمانکاری جهت حضور در مناقصات، سازمان‌ها و مؤسسات جوان جهت تقویت برند و معرفی محصولات و خدماتشان به دنبال دریافت گواهینامه ایزو هستند. جلب رضایت مشتریان و مصرف کنندگان و کنار زدن رقبا در بازار‌های داخلی و ورود و عملکرد موفق در بارداری جهانی دلیل دیگری برای گرفتن گواهینامه ایزو می‌باشد. افزایش سطح کیفیت خدمات و محصولات و بهره بری بیشتر و در نتیجه سودآوری بیشتر و افزایش درآمدها و همچنین تبدیل شدن به یک کمپانی قدرتمند به جهت تأمین کردن مایحتاج کارفرمایان و ورود در وندور لیست از دیگر دلایل اخذ گواهینامه ایزو ISO می‌باشند.

مرکز امکان ثبت همراه با کادری مجرب و حرفه‌ای سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی دریافت گواهینامه ایزو را با ارائه بهترین خدمات و مشاوره‌های رایگان با مناسبترین قیمت‌ها در کمترین زمان در صدور گواهینامه ایزو خدمت رسانی می‌نماید.

 

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family