ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نحوه گرفتن گواهینامه ایزو برای رستوران

نحوه گرفتن گواهینامه ایزو برای رستوران

افزایش تقاضای مصرف کنندگان برای غذای ایمن شرکت‌ها را به توسعه هر دو سیستم مدیریت کیفیت غذا و ایمنی غذا بر اساس تجزیه و تحلیل خطر و نقطه کنترل بحرانی سوق داده است. گواهینامه HACCP و گواهینامه ISO 22000 و ISO 9001 و ISO 14001 بعنوان مهمترین استانداردهای کیفیت و ایمنی مواد غذایی در زنجیره تامین مواد غذایی جهان می باشند. گواهینامه ISO 22000 و استاندارد HACCP بعنوان گواهینامه‌ها و استانداردهای تخصصی مربوط به صنایع غذایی می‌باشند. ISO 9001 نیز بعنوان مهم‌ترین و اولین استاندارد سازمان جهانی ایزو با نام سیستم مدیریت کیفیت تحت عنوان استاندارد عمومی و مدیریتی در تمام مشاغل و حرفه‌ها به کار برده می‌شود. قوانین و دستورالعمل‌های ایزو ۹۰۰۱ طوری تنظیم و تهیه شده‌اند که قابلیت طراحی و پیاده سازی در هر سازمانی را ازجمله مجموعه‌‌های مربوط به صنایع غذایی و رستوران‌ها را دارد.‌ اخذ دو گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و ایزو‌۲۲۰۰۰ با نام سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی باعث ایجاد یک سیستم مدیریت با کیفیت همراه با رعایت اصول ایمنی در محیط کار می‌گردد.

استاندارد ISO 22000 از نظر سازمان ایزو به عنوان یک گواهینامه تخصصی ویژه صنایع غذایی و سازمان های فعال در حوزه مواد غذایی می باشد ولی از نظر حرفه و فعالیت های تامین غذا به عنوان یک گواهینامه عمومی مدیریتی در تمام مشاغل مربوط به صنایع غذایی ازجمله کارخانه ها، رستوران‌ها و فست فودی ها، آشپزخانه های طبخ غذا و تولیدکنندگان مواد غذایی و حتی کشاورزان و دام پروران برای تولید مواد و فرآورده های غذایی استفاده می‌شود. ISO 22000 به عنوان یک استاندارد بین المللی شناخته شده است که هدف آن بهبود ایمنی مواد غذایی با هماهنگ کردن الزامات مدیریت ایمنی مواد غذایی در سراسر جهان از زنجیره تامین مواد غذایی می باشد. همه سازمان ها در زنجیره غذایی از کشاورزان گرفته تا کیترینگ و بسته بندی مواد غذایی را پوشش می‌دهد. ایزو ۲۲۰۰۰ راهنمایی است که الزامات یک سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی را توصیه میکند. همچنین به خاطر اینکه این استاندارد قابلیت طراحی، اجرا و پیاده سازی و در نهایت قابلیت ممیزی را دارد می‌تواند برای ثبت و صدور گواهینامه استفاده شود. همچنین گواهینامه استاندارد سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی می تواند یک ابزار تجاری مفید باشد.

استاندارد ISO 22000 می تواند سازمان را قادر سازد تا یک سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی را برنامه ریزی و اجرا و نگهداری و بروز رسانی کند. همچنین می‌تواند انطباق ها را با الزامات قانونی و نظارتی مربوط به ایمنی مواد غذایی را نشان دهد و همچنین ارزیابی نیازهای مشتری در رابطه به ایمنی مواد غذایی را به تامین کنندگان، مشتریان و طرف های ذینفع مرتبط در زنجیره غذایی منتقل می کند.

استاندارد ISO 9001 با مشخص نمودن فرآیندهای اجرایی از کارهای تکراری و پرهزینه جلوگیری می‌نماید و با اجرای یک سیستم QMS مدیریت کیفیت سازمان‌ها از جمله سازمان‌های مرتبط به زنجیره تأمین مواد غذایی را افزایش می‌دهد. ایزو ۹۰۰۱ برای هر نوع حرفه و فعالیتی تعریف شده است و با افزایش سطح کیفیت فرآیندها بر روی محصولات و خدمات تأثیر به سزایی می‌گذارد. ایزو ۹۰۰۱ با ایجاد یک سیستم مدیریتی قوی و مدون توسعه و بهبود مستمر سازمان‌ها و مجموعه‌های متقاضی را تضمین می‌نماید و باعث بهره‌وری و سود آوری بیشتری برای مجموعه می‌شود.

استاندارد ISO 14001 با نام سیستم مدیریت زیست محیطی در درجه اول به محیط زیست یا آنچه که یک سازمان برای مدیریت تاثیر فعالیت های خود بر محیط انجام می دهد مربوط می شود ایزو ۱۴۰۰۱ مجموعه ای از استانداردهای مدیریت زیست محیطی است که از الزامات، دستورالعمل ها و ابزارهایی برای ارائه EMS تهیه شده است. امروز ایزو ۱۴۰۰۱ شناخته‌شده‌ترین استاندارد برای مدیریت محیط زیست در جهان است. ۴ اصل اساسی برای پذیرش ایزو ۱۴۰۰۱ در یک سازمان و یا مجموعه از جمله سازمان های مربوط به صنایع غذایی وجود دارد. اولین اصل خود اظهاری و پذیرش طراحی و اجرای یک سیستم مدیریتی زیست محیطی می باشد بعد از آن با جلب رضایت و اعتماد مشتریان ذینفع و یک ممیزی داخلی و درنهایت با انجام یک ممیزی خارجی ثبت و صدور گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱ انجام می‌شود.

 

نحوه گرفتن گواهینامه ایزو برای رستوران

انتخاب و مشخص نمودن اهداف سازمان ( رستوران )

انتخاب نوع مرجع صدور گواهینامه ایزو

انتخاب نوع گواهینامه ایزو متناسب با زمینه فعالیت سازمان‌

طراحی، پیاده سازی و اجرای مستندات

ممیزی داخلی

ممیزی نهایی

ثبت و صدور گواهینامه ایزو

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family