ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ISO certificate

نحوه صدور فوری استاندارد ایزو

در سطوح مختلف جهان ایزوهای بسیاری است که هر کدام به نوعی از فعالیت مشغول است و سالیان طولانی است که فعالیت خود را شروع کرده اند و با وجود استاندارد بودن و کیفیت خوب و عالی که دارند توانسته اند محبوبیت و مشهوریت خود را کماکان حفظ کنند و ادامه دهند. هر ایزویی خصوصیات و ویژگی های منحصر به فردی دارند و هیچ کدام شبیه یکیدگر نیستند و تفاوت هایی با هم دارند ولی همه آنها از استاندارد برخوردار هستند و همین ویژگی مشترک بین همه ایزوها است که موجب پیوستگی و تداوم رابطه ایزوها با هم شده است. ایزوها به صورت گسترده در همه هم در سطح بین المللی و جهانی و هم در سطح داخلی کشور فعالیت می کنند که هر کدام ویژگی خاص خود را دارند و هر شرکت و سازمانی که بخواهد مدرک ایوز را دریافت کند ابتدا وضعیت شرکت و توانایی مدیران شرکت را می سنجند و می بیینند که کدام ایزو متناسب است و بعد اقدام به دریافت مدرک ایزو می کنند. برای اقدام به مدرک ایزو باید به مراجع معتبری که وظیفه صادرکردن مدرک ایزو هستند مراجعه کنند. زیراکه هر مرجعی این صلاحیت را ندارد که بخواهد مدرک ایزو را صادر کند. در برخی از موارد دیده شده است که افرادی سودجو و منفعت طلب سازمان هایی را برای مدت موقت به نام مرجع صادرکننده مدرک ایزو تاسیس می کنند و به تبلیغات در این زمینه می پردازند. بعد از اینکه شرکت ها و سازمان های مورد نظر به این مراجع مراجعه کردند و هزینه هایی را متقبّل شدند، افراد سودجو از آن مکان می روند و آثاری از خود برجای نمی گذارند. به همین خاطر است که شرکت ها و سازمان هایی که می خواهند مدرک ایزو را دریافت کنند باید با آگاهی و دانش به سراغ مراجع معتبر و دارای استاندارد بروند تا بتوانند مدرک ایزو را دریافت کنند. مراجع صادرکننده گواهی ایزو بعد از بررسی مدارک شرکت های متقاضی، شرایط مقرر شده را برای شرکت های متقاضی بیان می کنند تا طبق آن شرایط عمل کنند که بعد از انجام آن شرایط، برای شرکت ها و سازمان های متقاضی دریافت ایزو مدرک ایزو صادر می کنند. این شرایط عبارتند از:

1- مراجع صادرکننده گواهی ایزو، ابتدا هدف هر شرکت و سازمان متقاضی دریافت ایزو را به صورت جداگانه مشخص و معین می کنند و بعد به شرکت ها می فرستند تا مدیران شرکت ها و سازمان طبق این هدف مشخص شده شرکت را اداره کنند و به اهداف مشخص شده برسند.

2- مراجع صادرکننده گواهی ایزو، برای هر شرکت و سازمانی که متقاضی دریافت ایزو هستند یک نقشه و طرح کلی ارائه می دهند تا شرکت های متقضای طبق این نقشه پیش بروند و اگر مشکل یا ایرادی در این زمینه به وجود آمد وظیفه مدیران شرکت ها هستند که این مشکل و ایراد را برطرف کنند.

3- مراجع صادرکننده گواهی ایزو، برای مدیر و مدیران شرکت ها و سازمان های متقضای ایزو، جلساتی را در زمان مقرر مشخص و معین می کنند و آن مدیران وظیفه دارند در زمان مقرر حضور پیدا کنند و عدم حضور مدیران در آن جلسات، به معنی عدم درخواست دریافت مدرک ایزو هست.

4- مراجع صادرکننده مدرک ایزو، برای همه اعضای شرکت ها و سازمان های متقاضی ایزو، جلسات و کلاس های به خصوصی را در زمان مقرر آماده می کنند و تمامی کارمندان موظف هستند که در آن زمان مقرر حاضر شوند و نکات و مواردی را که در جلسات گفته می شود در حیطه­ی کاری خود و همچنین اگر مربوط به ماموریت های آنها بود انجام دهند.

5- مراجع صادرکننده گواهی ایزو، برای ترقی و پیشرفت شرکت ها و سازمان های متقاضی ایزو، راهکارهای لازم را ارائه می دهد و به شرکت می فرستد. وظیفه مدیر و مدیران ارشد هست که این راهکارها را در سطح مختلف شرکت یا سازمان اجرا و پیاده کنند و مدیران باید بر کار و فعالیت تمامی کارکنان شرکت یا سازمان خود نظارت تام و کاملی داشته باشند و همچنین کارمندان باید در حیطه­ی کاری خود این راهکارها را اجرا کنند و اگر مشکلی مشاهده کردند فوراً به مدیر و مدیران ارشد شرکت گزارش دهند تا آنها بتوانند در جهت رفع این مشکلات تلاش کنند و آن مشکلات را رفع و از بین ببرند.

6- مراجع صادرکننده گواهی ایزو برای مدیران شرکت ها جلساتی را به صورت عمومی و خصوصی برگزار می کنند که مدیران حتما باید در این جلسات حاضر شوند وگرنه در صورت عدم حضور، مدرک ایزو برای آنها صادر نمی شود.

 

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family