ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

GIVING ISO CERTIFICATE

 

راهکارهای گرفتن گواهینامه ایزو در کوتاه ترین زمان

یکی از ملزومات و دغدغه های اصلی تمام صاحبین مشاغل برای شرکت در مناقصه ها، صادرات و غیره گرفتن گواهی نامه ایزو در کمترین زمان ممکن است. به این شرکت ها باید گفت که اگر خواهان گرفتن ISO معتبر و بین المللی هستید باید قید سرعت عمل در این کار را بزنید. مگر اینکه بخواهند یک گواهینامه ایزو داخلی دریافت کنید. زیرا که صدور ISO معتبر و رجیستر شده توسط IAF هم زمان بر است و هم هزینه زیادی را به درخواست کننده آن تحمیل می کند. در اکثر مناقصه ها این پنج ایزو از طرف برگزار کنندگان جزء مدارک اصلی درخواست میشود؛ که این امر به آن دلیل است که این گواهینامه ها عمومیت بیشتری دارند

-   سیستم مدیریت کیفیت( ISO9001 )

-   سیستم مدیریت یکپارچه ( IMS )

-  سیستم مدیریت زیست محیطی( ایزو14001 )

-   سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ( ایزو45001 )

-   سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی و زیست محیطی( HSE )

این نکته را فراموش نکنید که برای شرکت در مناقصه ها و صادرات تنها شرکتهایی می توانند این کار را انجام دهند که دارای ایزو IAF باشند. و سایر گواهینامه ها از این نظر بدون اعتبار محسوب می شوند.

 

مدت زمان لازم برای گرفتن گواهینامه ایزو

از آنجایی که کارشناسان حاضر در مراکز صدور گواهینامه ها با گذراندن دوره های خاص مهارت بیشتری در زمینه فراهم کردن شرایط خاص در جهت دریافت گواهینامه، کسب کرده اند و می توانند با درنظر گرفتن میزان اعتبار و نوع فعالیت شرکت و همچنین کاربرد این گواهینامه برای شرکت درخواست کننده آن، این زمان را در برخی موارد به یک روز کاهش دهند. از این رو دغدغه شرکتها از بابت صدور فوری گواهینامه ها و همچنین زمانبر بودن دریافت ایزوها را برطرف نمایند.

به دلیل اینکه پیاده سازی ایزوها زمان بر هستند؛ یکی از این راهکار ها این است که CB های صادر کننده گواهینامه، مدارک ایزو را بصورت آماده در اختیار متقاضیان خود قرار می دهند و در فرصت مناسب آن ایزو را پیاده سازی می کنند. با این روش سرعت عمل گرفتن گواهینامه ایزو بسیار بالا می رود.

میزان اعتبار گواهینامه ایزو یکی از اصلی ترین عوامل در مدت زمان صدور این گواهینامه است. بر این اساس مراجع صدور گواهینامه ها بازه زمانی یک روزه تا دو هفته ای را برای صدور ایزوها معیین نموده اند.

 

کوتاه ترین زمان گرفتن ISO

زمان مورد نیاز برای گرفتن گواهی ISO بستگی به چند عامل اصلی دارد: اول اینکه میزان اعتبار گواهینامه زیرا که اغلب درخواست کنندگان، این گواهینامه را برای شرکت در مناقصات نیاز دارند. دوم اینکه نوع گواهینامه از نظر تخصصی و یا عمومی بودن. سوم اینکه نوع پیاده سازی ایزوها.

از آنجایی که تعداد مراجع صدور گواهینامه های ایزو بسیار زیاد هستند و عملاً نهاد نظارتی خاصی بر نوع فعالیت آنها کنترلی ندارد، امکان تقلب هم بالا می رود. ادعای برخی شرکت ها فراتر از توانایی هایشان است. از این رو ممکن است شرکتها فریب ظاهر موجه آنها را بخورند و خام مهر برجسته، لیبل، هولوگرام سه بعدی و غیره شوند و مراحل گرفتن گواهینامه ایزو را به این شرکتها بسپارند. شرکتها، این مدارکی که از طرف مراجع به ظاهر معتبر گرفتن گواهینامه ISO دریافت می کنید، هیچ گونه اعتباری ندارند. به عبارتی می توان گفت که این نمونه شرکت های متقاضی ایزو تنها پول و وقت خود را هدر داده اند و برای گرفتن ISO خود و شرکت در مناقصه های مد نظرشان باید مجدداً متحمل هزینه و صرف وقت زیادی شوند.

راهکار های جلوگیری از این مشکل این است که از مراکز معتبر گرفتن گواهی ایزو اقدام شود و از همان ابتدا از CB صادر کننده ISO نحوه گرفتن و رجیستر کردن ایزو سوال شود و همچنین رزومه ای از فعالیت های CB مورد نظر در زمینه نوع گواهینامه درخواستی، طلب شود.

 

دلایل مراجعه کردن شرکتها به CB های نامعتبر

تنها مراکز نامعتبر گرفتن گواهینامه ایزو هستند که ادعای گرفتن گواهی نامه ISO را در زمان کوتاه با هزینه بسیار کم، دارند. برخی دلایل استقبال شرکتها از این CB های نامعتبر عبارت اند از:.

  • دارای قوانین خاصی نیستند
  • کار راه انداز هستند
  • مناسب شرکتهایی هستند که قصدی بغیر از صادرات کالا ها را دارند
  • برخی متولیان برگزاری مناقصه ها اهمیت خاصی به معتبر بودن و نوع رجیستری گواهینامه های ارائه شده از سوی شرکت کنندگان را نمی دهند.
  • قانون مشخصی برای قیمت گذاری ندارند

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید 

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family