ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گواهینامه ایزو معتبر را چگونه تشخیص دهیم؟

گواهینامه ایزو معتبر را چگونه تشخیص دهیم؟

گواهینامه ایزو معتبر را چگونه تشخیص دهیم؟ چه راهی برای تشخیص گواهی ایزو معتبر وجود دارد؟ اعتبار گواهینامه ایزو از مراجع صادر کننده چطور متوجه شویم؟ مراجع معتبر برای ثبت و صدور گواهینامه ایزو کدامند؟ گواهی نامه ایزو معتبر چه مشخصه ایی دارد؟

گواهینامه ایزو از مهمترین مدارکی هست که در مناقصات کاربرد دارد. برای شرکتها که با اهداف خاص و مقاصد مختلف بدنبال گواهینامه متعدد و بین المللی هستند به جرات می توان گفت مهمترینشان گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت می باشد. برای اعطای گواهی نامه ایزو یکسری پیاده سازی استانداردها انجام می شود. گواهینامه ایزو شامل دو گروه استانداردهای عمومی و تخصصی می باشد. استاندارد عمومی شامل سه گواهینامه ایزو9001 سیستم مدیریت کیفیت ، ایزو 14001 سیستم مدیریت زیست محیطی و ایزو 45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ایی شامل شده که از مهمترین و عمومی ترین استاندارد ایزو محسوب می شود. با توجه به حوزه فعالیتهای مختلف سازمانها استانداردهای تخصصی متعدد بوده و هر کدام با یک مشخصه عددی از هم تشخیص داده می شود. مثل ایزو 13485 در حوزه صنایع تجهیزات پزشکی ، ایزو29001 در حوزه سیستم مدیریت کیفیت در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ، ایزو 22000 در حوزه صنایع غذایی و ایزوهای دیگر که با توجه به صنایع مختلف و حوزه های مختلف متعدد می باشد. شرکتها با اهدافی همچون شرکت در مناقصات ، در بازارهای داخلی و بین المللی مطرح شوند ، رقابت با رقبا ، پیادره سازی واقعی ایزو و اهداف دیگر اقدام به دریافت گواهینامه ایزو می کنند. این مراجع صادر کننده میزان اعتبارشان بسیار اهمیت دارد. سوالات متقاضیان از مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو موارد بیان شده مانند : مراجع صادر کننده ایزو چگونه بشناسیم؟ گواهینامه ایزو معتبر چگونه تشخیص دهیم؟ مراجع صادر کننده ایزو کدامند؟ جهت پاسخ سوالات ادامه مطلب را مطالعه فرمایید.

سازمان ایزو جهانی بوده و در ژنو سوئیس قرار داردکه تمامی استانداردها در آنجا تدوین می شود وقتی تدوین شد با یک استاندارد جهانی منتشر می شود. آدرس سازمان جهانی WWW.ISO.ORG می باشد. این سازمان نهاد بین المللی IAF را معتبر و در حیطه ایزو می داند و معرفی میکند. کشورها در سازمان IAF اعضایی دارند که در سایت IAF قابل مشاهده هستند. این نمایندگان بنام AB نام گرفته اند تمام AB ها موظف به اجرای قوانین از طرف IAF هستند. این AB ها نمی توانند گواهینامه صادر کنند بلکه وظیفه صادر کردن گواهینامه بر عهده CB ها می باشد. برای صادر کردن گواهینامه ایزو معتبر این روش انجام می شود. CB ها که مراجع صدور گواهینامه بر عهده دارند زیر نظر نهاد بین المللی AB فعالیت می کنند و این AB باید تحت اعتبار یک نهاد بین المللی با عنوان IAF مجوز فعالیت داشته باشند. در سایت IAF به آدرس WWW.IAF.NU می توانید تمام کشورها را مشاهده کنید و با کلیک روی کشور مورد نظر تمام AB ها نمایان می شود. در کشور ایران تنها AB مورد قبول و مشاهده NACI می باشد. در داخل کشور مراجع داخلی هستند که غیر IAF بوده و ساخته ایران می باشد که AB و CB داخلی می باشد اما این مراجع فقط در حد کار را پیش ببرند اعتبار دارند. اعتبار این گواهی نامه IAF نبوده اما چون به سهولت در زمان کوتاه با هزینه پایین به دست می آید طرفدار دارند و در ایران بیشتر گواهی نامه های ایزو مورد استفاده قرار می گیرند. مراکز ساختگی هم فعالیت می کنند که اعتبار ندارند این مراجع با معرفی خود به عنوان مرکز دارای اعتبار دیگر مراجع را نامعتبر معرفی کرده و مشتریان را به سمت خود سوق می دهند و مشتریان در دام این مراجع نامعتبر گرفتار می شوند. آگاهی شرکتها برای دریافت ایزو بسیار مهم می باشد.

مرکز امکان ثبت به عنوان مرکزی بزرگ در زمینه ثبت و صدور گواهینامه ایزو با شناخت و آگاهی کامل در زمینه گواهینامه ایزو برای متقاضیان مشاوران حرفه ایی در خدمت داشته متقاضیان می توانند مراجع انتخابی خود و اعتبار گواهینامه ایزو از طریق مرکز امکان ثبت پیگیری کنند. خدمات مرکز امکان ثبت رایگان می باشد.

مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو

صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family