ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چگونه گواهینامه ایزو ISO بگیریم؟

چگونه گواهینامه ایزو ISO بگیریم؟

راه و روش گرفتن استاندارد‌های سازمان ایزو ISO

راه و روش گرفتن استانداردهای سازمان ایزو بر خلاف تصور سازمان‌ها و شرکت‌ها بسیار ساده می‌باشد. برخی از افراد تصور می‌کنند چون این گواهینامه یک مدرک بین المللیست باید از هفت خان رستم عبور کنند تا بتوانند این گواهی را دریافت نمایند. سازمان استاندارد جهانی ایزو به خاطر اینکه تمامی مشاغل و حرفه‌ها در سطح دنیا بتوانند فعالیتها و فرآیندهایشان را با استانداردهای روز دنیا وفق دهند برای گرفتن این گواهینامه مدارک و شرایط سختی را لحاظ نکرده است. زیرا هدف سازمان ایزو حفظ سلامت و امنیت افراد جامعه و مصرف کنندگان می‌باشد و همین که با انتشار جهانی یک سری قوانین و دستورالعمل‌های یکسان در تمام مشاغلی که یک نوع حرفه دارند و محصولات و خدماتی شبیه هم را ارائه می‌دهند رقابتی عادلانه را ایجاد کرده است. برای گرفتن گواهینامه ایزو فقط کافی است که یک درخواست ساده به مراکز مشاوره ایزویی بدهید که با مراجع صدور گواهینامه ایزو در ارتباط هستند. راه و روش گرفتن مدارک ایزو اصلا سخت و پیچیده نمی‌باشد.‌

 

مراکز مشاوره ایزو ISO

امروزه خدا را شکر تقاضای سازمانها، کارخانه داران و حتی کارگاه‌ها و تولیدی‌های کوچک برای گرفتن گواهینامه‌های ISO و گواهینامه HSE و گواهینامه IMS بسیار رونق گرفته است. همین موضوع باعث شده افراد زیادی، کسب و کار و فعالیت در حوزه ایزو و صدور گواهینامه‌های ایزو را به راه اندازند. ولی آیا تمام مراکز مشاوره فعال در حوزه ایزو کارشان معتبر و قانونی است؟ صدور گواهینامه‌های فیک و تقلبی به جای گواهینامه‌های معتبر و اصلی از اعتماد و اطمینان متقاضیان و مشتریان کاسته است و باعث شده است در این حوزه از کسب و کار تر و خشک باهم بسوزند. البته مدیران و مسئولان انواع کسب و کارها می‌توانند با کمی به خرج دادن تدبر و آگاهی و تحقیق از اعتبار و اصالت مراکز مشاوره ایزو اطمینان حاصل کنند. مرکز ما توانسته است با ارائه رزومه کاری درخشان و صدور چندین صد گواهینامه بین المللی و رسمی و تهیه نمونه مستندات کاملا دقیق و منطبق با قوانین و دستورالعمل‌های جهانی از طرف مرکز ملی استاندارد ایران تأییدیه و مجوز بگیرد و عضو رسمی کمیته تدوین ملی استاندارد ایران شود و بعنوان یک مرجع صدور گواهینامه ایزو هم فعالیت کند.

 

گواهینامه ایزو ISO با قیمت مناسب

به صورت طبیعی و ذاتا هر فردی به هنگام خرید بدنبال جنس و محصول و خدمتی با کیفیت و قیمت مناسب می‌گردد. پس سازمانها و شرکت‌های فعال در هر کسب و کاری برای موفقیت و بهره‌وری و سود آوری بیشتر باید بتوانند به این نیاز پاسخگو باشند. تحقق این موضوع به این راحتی میسر نمی‌شود مگر با طراحی و اجرای قوانین و دستورالعمل‌های ایزو در سطح مجموعه‌شان. البته جالب است که سازمانهای تولید کننده اجناس و محصولات هم نیز خودشان برای گرفتن انواع گواهینامه‌های ایزو به دنبال مراکزی هستند که با قیمتی مناسب گواهینامه‌‌ای معتبر و رسمی را بگیرند. برای گرفتن گواهینامه ایزو ISO باید از طرف مراجع صدور بین‌ المللی گواهینامه ایزو تحت عنوان CB اقدام نمود که تحت اعتبار AB های تحت نظر نهاد بین المللی IAF باشند. ولی خب بخاطر اینکه مراجع بین المللی هر سازمانی را ملزم به تهیه نمونه مستندات و طراحی و اجرای مستندات ایزو می‌کند و بعد از انجام ممیزی و کارشناسی رأی به صدور گواهینامه ایزو می‌دهد قیمت اخذ گواهینامه ایزو بالاتر می‌رود ولی اگر از طرف مراکز مشاوره ایزو معتبر اقدام نمایید هزینه واقعی و مناسب از شما دریافت می‌شود و بعلت انجام صحیح و درست مراحل از دوباره کاریها و انجام هزینه‌های بیهوده جلوگیری می‌شود. گاهی اوقات اعتبار و برند گواهینامه ایزو برای متقاضی مهم نیست و فقط دوست دارد یک مدرک و‌ گواهی ارزان قیمت را بگیرد. توصیه ما به این دسته از متقاضیان انتخاب مراجع خصوصی برای صدور گواهینامه ایزو می‌باشد. مراجع صدوری که به صورت غیر رسمی فعالیت می‌کنند چون تابع قوانین طراحی و اجرای مستندات و انجام ممیزی و کارشناسی نیستند گواهینامه‌های ایزو را بسیار ارزان صادر می‌کنند. بنابراین مراجعی که صدور گواهینامه ایزو را انجام می‌دهند به دو دسته مراجع خصوصی و مراجع بین‌ المللی صدور گواهینامه ایزو تقسیم می‌شوند. در اصطلاح ایزو کاران به مراجعی که صدور گواهینامه ایزو را بصورت خصوصی انجام می‌دهند مراجع غیر انجمن اعتباردهندگان بین المللی یا غیر IAF می‌گویند و به مراجعی که صدور گواهینامه ایزو را بصورت رسمی و بین‌المللی انحام می‌دهند مراجع عضو انجمن اعتبار دهندگان بین المللی یا IAF دار می‌گویند.

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید


نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family