ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نحوه اخذ گواهینامه IMS

نحوه اخذ گواهینامه IMS

اخذ گواهینامه IMS چگونه انجام می‌شود؟

اخذ گواهینامه IMS در گرو گرفتن همزمان سه گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ می‌باشد. یعنی از ادغام سیستم‌های مدیریتی کیفیت و زیست محیطی و ایمنی و بهداشت شغلی یک سیستم مدیریتی یکپارچه و یکدست بوجود می‌آید که به آن سیستم IMS می‌گویند. مراجع صدور گواهینامه ایزو بعد از اجرا و طراحی این نوع سیستم مدیریتی در سطح یک سازمان مدرکی را تحت عنوان گواهینامه IMS را برای مجموعه متقاضی صادر می‌نماید. گواهینامه IMS یک استاندارد تدوین شده از سوی سازمان ایزو نیست و برای اخذ گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه IMS هر سازمانی با هر اندازه و هر نوع زمینه فعالیتی باید استانداردهای عمومی از سری استانداردهای سازمان ایزو را اخذ نمایند. روال اخذ و‌ دریافت گواهینامه IMS بسیار ساده می‌باشد و سازمان متقاضی می‌تواند با برقراری تماس با مرکز امکان ثبت فرم ثبت نام گواهینامه IMS را تکمیل نمایند و با ارائه مشاوره رایگان از طرف کارشناسان و مشاوران مرکز تمام مراحل اخذ را بدون دغدغه و استرس با مشاوره رایگان دریافت نمایند. مرکز امکان ثبت در قبال اخذ همزمان سه گواهینامه ISO 9001 و ISO 14001 و ISO 45001 گواهینامه IMS را بصورت رایگان خدمت سازمان‌ها و شرکتها ارائه می‌نماید.

 

اخذ گواهینامه IMS چه فوایدی دارد؟

اساسی‌ترین و مهم‌ترین فایده‌ای که اخذ گواهینامه ایزو برای یک سازمان به ارمغان می‌آورد، کاهش هزینه‌ها و کاهش زمان طراحی و اجرای مستندات و پیاده سازی استانداردهای ایزو می‌باشد و همین امر باعث شده است که اخذ گواهینامه IMS در میان اکثر کارفرمایان و صاحبان کسب و کار و افزایش پیدا کند. اخذ گواهینامه IMS موجب ایجاد تمرکز در اجرای قوانین و دستورالعمل‌های ایزو می‌شود و با اجرای همزمان مستندات سه گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ تمامی الزامات به صورت مشترک انجام می‌شود و در نهایت ممیزی هم آسان‌تر و سریع‌تر انجام می‌شود و به صورت زنجیروار زمان و هزینه ممیزی هم کاهش پیدا می‌کند. با اخذ گواهینامه IMS عملکردهای مجموعه بهتر می‌شود زیرا به صورت یک دست و همه جانبه به تمام قوانین و دستورالعمل‌های مدیریتی توجه نموده می‌شود و با بهتر شدن عملکرد‌ها نواقص و تعمیرات کاهش پیدا می‌کنند و فرآیندها به صورت روان و بدون هیچ توقفی اجرا میشوند. توانایی و اعتماد و رضایت کارکنان و کارگران افزایش پیدا می‌کند در نتیجه با بهبود کیفیت محصولات و خدمات و افزایش ارزش افزوده برای سازمان و توانمند بودن کارکنان سودآوری افزایش پیدا می‌کند و توسعه و پیشرفت مجموعه پایدار می‌ماند و تجارت داخلی و بین‌المللی سازمان قوی‌تر می‌شود.

 

مستندات گواهینامه IMS چگونه بدست می‌آید؟

مستندات گواهینامه IMS یک پکیج کاملی از مستندات سه استاندارد سیستم مدیریت کیفیت و سیستم مدیریت زیست محیطی و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی می‌باشد که بصورت جامع و مشترک کلیه قوانین و دستورالعمل‌ها را در بر دارد. در واقع در مستندات IMS تمامی الزامات به صورت مشترک قید شده‌اند و نیازی به انجام تک تک دستورالعملهای هر یک از استانداردهای فوق نیست. همین منسجم بودن مستندات باعث شده است پیاده سازی و ممیزی بسیار روان و موثر در یک مجموعه انجام شود. اکثر سازمانها و شرکتهایی که ملزم به پیاده سازی انواع استانداردهای ایزو مرتبط با مدیریت و افزایش سطح کیفیت محصولات و خدمات همراه با رعایت اصول حفاظت از محیط زیست در محیطی امن و ایمن هستند و زمان و هزینه کافی برای اجرا و پیاده سازی تمامی این استاندارد‌ها ندارند متقاضی دریافت گواهینامه IMS هستند. گواهینامه IMS یک گواهی بسیار پر کاربرد برای حضور در مناقصات می‌باشد. کلیه مستندات انواع گواهینامه‌های ایزو و همچنین مستندات گواهینامه IMS بصورت یک پکیج کامل و دقیق توسط کارشناسان و متخصصان مرکز امکان ثبت تهیه و تنظیم شده است و در قالب فایل WORD بصورت رایگان در اختیار تمام متقاضیان قرار داده می‌شود. همچنین کلیه این مستندات نیز در فضای مجازی منتشر شده و براحتی در دسترس همگان قرار داده شده است.

 

آیا گواهینامه IMS قابلیت ریجستر دارد؟

گواهینامه‌ها و استانداردهایی را که از طرف سازمان استاندارد جهانی ایزو تهیه و تدوین شده‌اند قابلیت ریجستر را دارند ولی گواهینامه IMS جز استانداردهای ایزو نمی‌باشد و صرفا فقط یک مدرک و‌ گواهی جهت اثبات اجرا و پیاده سازی سیستم‌های مدیریتی ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ می‌باشد و قابلیت ریجستر ندارد. گواهینامه IMS از طرف مراجع صدور گواهینامه ایزو صادر می‌گردد.

 

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family