ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

تفاوت گواهینامه صلاحیت پیمانکاری و گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران

فرق مابین گواهینامه صلاحیت پیمانکاری و گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران مبحث و موضوع مهمی هست که در مورد دریافت گواهینامه صلاحیت برنامه و بودجه و گواهینامه ایمنی اداره کار مطرح می گردد که این دو گواهینامه با همدیگر چه فرقی دارند؟ ممکنست شرکتها و سازمانها نام این دو گواهینامه را با هم اشتباه بگیرند پس شناخت کافی و عنوان دقیق گواهینامه از اهمیت زیادی برخوردارست. برای آگاهی و شناخت متقاضیان از این دو گواهینامه ( گواهینامه صلاحیت پیمانکاری و گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران ) در ابتدا به تعریف مختصری از هر کدام از انواع گواهینامه می پردازیم و بعد به اختصار خواهیم گفت که گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران چیست؟ مدارک مورد نیاز جهت اخذ گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران چیست؟ از کجا گواهینامه صلاحیت HSE پیمانکاران بگیرم؟ گواهینامه صلاحیت پیمانکاری چیست؟ مدارک مورد نیاز برای اخذ گواهینامه صلاحیت پیمانکاری کدامند؟ از کجا رتبه صلاحیت پیمانکاری بگیرم؟ جهت پاسخ به سوالاتتان لطفا ادامه مقاله را با دقت بخوانید.

گواهینامه صلاحیت پیمانکاری چیست؟ از کجا رتبه صلاحیت پیمانکاری بگیرم؟ مدارک لازم جهت دریافت رتبه پیمانکاری چیست؟

گواهینامه صلاحیت پیمانکاری مخصوص شرکتهای پیمانکاری هست که در زمینه های ساختمان ، آب ، راه و ترابری ، تاسیسات و تجهیزات ، نفت و گاز ، ارتباطات ، صنعت و معدن ، نیرو ، کاوشهای زمینی و مرمت آثار باستانی فعالیت دارند. گواهی صلاحیت پیمانکاری از طریق سازمان برنامه و بودجه و دقیقتر بگوییم توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان صادر می گردد. گواهینامه صلاحیت پیمانکاری در 5 رتبه قابلیت صدور دارد که کسب هر کدام ملزم شرایط لازمه می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر از مدرک مورد نیاز هر رتبه با مرکز امکان ثبت تماس بگیرید. لازم به ذکر هست که رتبه یک بالاترین رتبه هست و بهترین رتبه ای که یک سازمان می تواند کسب کند. رتبه پنج پایین ترین و کمترین رتبه می باشد که یک شرکت پیمانکاری برای بار اول تنها می تواند رتبه 5 را بگیرد. قبل از این گواهینامه صلاحیت پیمانکاری ، با عنوان گواهینامه تعیین صلاحیت پیمانکاری صادر می شد که بعدا تغییر نام پیدا کرد و بعدها نیز ممکنست دوباره عنوان آن دچار تغییر بشود اما آنچه مشخص و معین هست در زمان نگارش این مقاله عنوانش گواهینامه صلاحیت پیمانکاری می باشد. گواهینامه گرید پیمانکاری از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مطابق قوانین این سازمان صادر خواهد شد. پس با توجه به روند قانونی صدور توسط سازمان برنامه و بودجه این پروسه زمانبر هست و اگر شرکتی ادعای صدور گواهینامه صلاحیت پیمانکاری داشت و عنوان کرد که گواهینامه صلاحیت پیمانکاری و یا گواهینامه صلاحیت پیمانکاری فوری صادر می کند قطعا گواهینامه ای تقلبی به شما ارائه خواهد کرد. در صورتی که سازمان متقاضی یک واسط مثل امکان ثبت را انتخاب کند و با آن سازمان همکاری لازم را انجام بدهد می تواند روند کار را به دلیل آگاهی و مهارت مرکز ما با سرعت بیشتری پیش ببرد. مدت اعتبار گواهی نامه صلاحیت پیمانکاری چهار ساله هست و بعد از چهار سال باطل خواهد شد و جهت اخذ آن باید از اول شروع کرد. مدارک مورد نیاز برای گرفتن گرید و رتبه پیمانکاری متغیرست و برای دریافت اطلاعات بیشتر و به روز با مرکز ما ، مرکز امکان ثبت تماس بگیرید

گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران چیست؟ از کجا گواهینامه صلاحیت HSE پیمانکاران بگیرم؟ مدارک لازم جهت دریافت گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران چیست؟

گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران مخصوص شرکتهای پیمانکاری هست که در حوزه ساختمان ، آب ، راه و ترابری ، تاسیسات و تجهیزات ، نفت و گاز ، ارتباطات ، صنعت و معدن ، نیرو ، کاوشهای زمینی و مرمت آثار باستانی فعالیت دارند. شرکتهای پیمانکاری وقتی می خواهند که برای شرکت در مناقصات اقدام کنند و در زمینه های پیمانکاری که بیان شد فعالیت داشته باشند از آنها گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران درخواست خواهد شد که بهش HSE اداره کار نیز گفته می شود به همین دلیل ممکنست اشتباها بگویند که گواهینامه HSE می خواهند و اما در حقیقت گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران منظورشان هست پس می باید که در نام و عنوان دقیق گواهینامه ها دقت کنند و هنگامی که تماس می گیرند دقیقا بدانند که گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران می خواهند یا HSE . البته مرکز امکان ثبت وقتی شما متقاضی محترم تماس بگیرید از شما می خواهد که دقیقا بگویید چه می خواهید، گواهینامه HSE یا گواهینامه ایمنی اداره کار . گواهینامه صلاحیت ایمنی اداره کار توسط وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی صادر می شود. لازم بذکرست اگر سازمانی مدعی شود که گواهینامه ایمنی پیمانکاری را برای شما صادر خواهد کرد و یا حتی گواهینامه صلاحیت HSE ایمنی پیمانکاران اداره کار را فوری برای شما خواهد گرفت قطعا باید که بدانید اینطور نیست و گواهی نامه ای که ارائه می گردد، تقلبی و فتوشاپی بوده و فاقد اعتبار اداره کار هست و گاها نیز پیش خواهد آمد که چون شرکتها برای اخذ امتیاز لازمه برای برنده شدن در مناقصات عجله دارند ممکنست گول تبلیغات اینچنینی را بخورند، در حالی که اخذ گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران فوری امکانپذیر نیست و صحت ندارد. گواهینامه ایمنی اداره کار را فقط وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی اداره کار صادر می کند و بایستی که مراحل قانونی طبق قوانین وزارت کار را طی کند تا گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران صادر گردد. قبلا گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران تحت عنوان گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران صادر می گردید و اما در زمان نگارش این مقاله تحت عنوان گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران صادر می شود و ممکنست دوباره این عنوان نیز از طریق وزارت کار در سالهای آتی تغییر کند. لازمست بدانید که گواهینامه صلاحیت پیمانکاری پیش نیاز و پیش درآمد گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران هست و به این معنا که یک شرکت باید ابتدا گرید پیمانکاری را داشته باشد و اگر ندارد ابتدا باید گواهینامه صلاحیت پیمانکاری ( گرید و رتبه پیمانکاری ) را دریافت کند و بعد برای دریافت گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران اقدام نماید.

 

تفاوت گواهینامه صلاحیت پیمانکاری و گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران

با توجه به توضیحات و تفاسیر بیان شده بالا، تفاوت دو گواهینامه صلاحیت اداره کار و صلاحیت برنامه و بودجه را می توان چنین تعریف کرد:

1 – تفاوت مابین نام این دو گواهینامه ( گواهینامه صلاحیت پیمانکاری و گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران )

2 – تفاوت میان مراجع صادر کننده این دو گواهینامه سازمان مدیریت و برنامه ریزی ( صدور گواهینامه صلاحیت پیمانکاری ) و وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ( گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران )

3 – اعتبار دو گواهینامه که با هم متفاوت هست، گواهینامه صلاحیت پیمانکاری که 4 سال اعتبار دارد و گواهی نامه صلاحیت ایمنی اداره کار که دو سال اعتبار دارد و بعد از آن باطل می شوند و می بایست دوباره بابت اخذ هر کدام از گواهینامه های صلاحیت پیمانکاری و صلاحیت ایمنی پیمانکاران اقدام نمود.

جهت هر گونه سوال در خصوص گواهینامه صلاحیت پیمانکاری و گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران با مرکز امکان ثبت با شماره 44858017-021 تماس حاصل نموده و از خدمات رایگان مشاوره و راهنمایی استفاده نمایید. کارشناسان مرکز بطور 24 ساعته پاسخگوی شما هستند.

 

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family