برچسب ها ایزو   ISO  
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 روش اجرایی تامین کالا ( خرید )

روش اجرایی تامین کالا ( خرید )

مستندات ایزو از الزامات مهم تمامی شرکتهاست وقتی که یک شرکت گواهی نامه ایزو دریافت می کند به همراه آن گواهی ایزو یک مستندات بهش ارائه می گردد که با توجه به آن مستندات می تواند استاندارد دریافتی خود را با کمک مشاوره و یا بدون کمک مشاوره پیاده سازی نماید. مستندات ایزو دربرگیرنده روش اجرایی ، فرمها و دستورالعملهای متعددی می گردد که درون مستندات ایزو تدوین شده اند. از این روشهای اجرایی که در حقیقت درون مستندات ایزو9001 و IMS سیستم مدیریت یکپارچه به آن پرداخته است، روش اجرایی تامین کالا هست که هدف آن تشریح تامین کالای مورد نیاز و اطمینان از خریداری کالای با کیفیت هست.

خرید

فرآیند خرید

اجرای اصولی و به موقع خرید ، به عوامل متعدد و زیادی بستگی دارد و یكی از مهمترین این عوامل تامین سر وقت و درست و اصولی کالا و خدمات مورد درخواست و لازمه هست.

با توجه به مهم بودن فرآیند خرید ، مكانیزم مشخص و معینی جهت این امر تعیین شده ‌است تا اطمینان حاصل شود كه کالاهای خریداری شده ، مطابق الزامات از پیش تعیین شده می باشد.

بدیهی هست که نوع و وسعت نظارت هایی كه روی تامین كنندگان و خریداران کالا و محصولاتی که خریداری شده با تاثیری كه این کالای خریداری شده روی مراحل بعدی اجرا و یا بر روی كیفیت نهایی می‌گذارد ، متناسب و مطابق خواهد بود.

همچنین در یک شركت ، تامین كنندگان كالای لازمه بر مبنای تواناییشان و میزان تواناییشان در جهت ارائه ی خدمت مطابق با الزامات و استانداردهای سازمان منتخب شده و مورد ارزیابی قرار می گیرند. نحوه ی ارزیابی و همچنین نحوه ی انتخاب تامین کنندگان در دستورالعمل ارزیابی تامین كنندگان کالا بیان گردیده است. بدیهی هست كه سوابق این ارزیابی‌ها به عنوان بخش مهمی از میزان سوابق كیفی درون سیستم نگهداری می‌گردند.

 

اطلاعات خرید

مشخص ‌هست برای انجام یک خرید اصولی و دقیق و درست ، لازمست كه دقیق بدانیم که چه چیزی بایستی بخریم و همچنین نیازمندیهای لازمه ی یک خرید چیست؟ بعبارتی باید اینچنین گفت که اطلاعات خرید بایستی به طور کامل شفاف و دقیق باشند. این اطلاعات بایستی بصورت دقیق و اصولی ، كالا و اقلام موردنظر و مورد نیاز خرید را توصیف کنند. از مهمترین این اطلاعات خرید ، می‌توان به موارد زیر اشاره‌ نمود:

الف) الزامات خاص جهت تایید محصول و کالا ، روش‌های اجرایی ، فرآیندها و تجهیزات.

ب) الزامات مربوط به احراز شرایط كاركنان.

ج) الزامات خاص مرتبط با سیستم مدیریت یكپارچه

همچنین لازم به توضیح هست كه با بررسی و همچنین تایید داده‌های خرید ، از صحت و سقم و کافی بودن این اطلاعات اطمینان حاصل می گردد. این مراحل و اعمال پیش از اینکه اطلاعات خرید به تامین كننده داده بشود و در اختیار تامین کننده اعلام شود، درون سازمان انجام می‌گردد. برای این هدف و رسیدن به آن ، می باید تمامی فرم های درخواست خرید بر مبنای نوع خرید و ماهیت خرید ، مورد تایید مسئولین ذیربط قرار گیرد.

 

تصدیق كالاهای خریداری شده

همانطور كه قبلا هم گفته شد ، هدف از برقراری یك مكانیزم معین جهت خرید آن هست كه این اطمینان حاصل شود که كالاها و محصولات خریداری شده با الزامات از پیش مشخص شده مطابق هست.

به همین جهت بعد از ورود كالاها و محصولاتی که خریداری شدند به شركت ، این اقلام و اجناس به توسط مسئولین مربوطه، مورد كنترل و نظارت قرار می گیرند و بازرسی می شوند. سابقه های این بررسی ها و همچنین كنترل های انجام شده دقیق نگهداری و حفظ می‌شود. در مواردی كه مشتریان و یا سازمان ، متقاضی انجام تصدیق در مکان تامین كننده باشند ، درون اطلاعات خرید به چنین موضوعی اشاره شده و هماهنگیها و نیز ترتیبات لازم نیز در این خصوص تدارك می‌گردد.

نکته: جهت كسب اطلاعات بیشتر در خصوص بحث خرید به روش اجرایی تامین کالا مراجعه نمایید.

کاربران با مرورگرهای مختلفی منجمله گوگل با عبارات مختلفی به دنبال جستجو درباره دانلود رایگان روشهای اجرایی ایزو ، دانلود رایگان دستور العمل های ایزو و همچنین دانلود رایگان فرم های ایزو هستند. دانلود رایگان مستندات ایزو ، دانلود رایگان دستورالعملهای ایزو 9001 ، دانلود رایگان دستورالعمل های ایزو 14001 ، دانلود رایگان دستورالعمل های ایزو 45001 ، دانلود رایگان دستورالعملهای IMS ، دانلود رایگان روش اجرایی ISO 9001 ، دانلود رایگان روش اجرایی ایزو14001 ، دانلود رایگان روش اجرایی ایزو45001 ، دانلود رایگان روش اجرایی IMS ، دانلود رایگان روش اجرایی تامین کالا ( خرید ) ، دانلود روش اجرایی تامین کالا ( خرید ) و بسیاری عبارات دیگر و سوالات دیگر که کاربران را به سمت مرورگرها جهت جستجو می کشاند.

 

تمامی مستندات و روش های اجرایی و فرم ها و دستورالعملهای انواع گواهینامه های ایزو رابه صورت رایگان دانلود نمایید. جهت دانلود رایگان روش های اجرایی و دانلود رایگان فرم ها و دانلود رایگان دستورالعملهای انواع گواهی نامه ایزو و تهیه دانلود رایگان مستندات ایزو و تهیه فایل مستندات ایزو به صورت رایگان تنها کافیست با مرکز امکان ثبت تماس بگیرید.

 

 

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family