ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مستندات ایزو ، گواهینامه ایزو

مستندات ایزو ، گواهینامه ایزو

آیا برای اخذ گواهینامه ایزو بین المللی دریافت مستندات الزامی است؟ آیا طراحی و مستندسازی استانداردهای ایزو برای اخذ گواهینامه اصلی ایزو لازم است؟ مستندات گواهینامه‌های ایزو را چگونه باید تهیه کرد؟ آیا مستندات ایزو رایگان وجود دارند؟ طراحی و مستند سازی استانداردهای ایزو توسط چه کسانی انجام می‌شود؟ مهم‌ترین مستندات ایزو برای هر سازمانی چیست؟ گواهینامه ایزو بین المللی و معتبر چگونه بدست می‌آیند؟

چند سالی است که فرهنگ پیروی از قوانین و دستورالعمل‌های سازمان استاندارد جهانی رونق فراوانی گرفته است. علم و فناوری و اطلاعات و روابط کشورها باعث شده است، سازمان‌ها و شرکت‌ها در رقابت تنگاتنگی برای عرضه محصولات و خدماتشان اقدام نمایند. ولی مدیران آگاه و مسئولان با کفایت هر نوع کسب و کاری می‌دانند که تنها متکی فقط به دریافت یک کاغذ به عنوان گواهینامه و مدرک مدرک ایزو نباشند. به قول یک ضرب المثل قدیمی که میگوید با حلوا حلوا کردن دهان شیرین نمی‌شود، مصداق این موضوع است که یک سازمان فقط با دریافت یک مدرک نمی‌تواند طعم خوش موفقیت و سرعت و توسعه پایدار را بچشد و در صورتی می‌تواند بهترین مزایا و فواید را برای مجموعه به دست آورد که به صورت اصولی و قانونی تک تک قوانین و دستورالعمل‌های گواهینامه ایزویی را که دریافت می‌کند را در سطح مجموعه اجرا و پیاده سازی نماید. طراحی و اجرای استانداردهای ایزو در گرو اخذ گواهینامه ایزو از مراجع بین‌المللی می‌باشد.

مراجع بین‌المللی ایزو یا همان Certification Body ها به علت اینکه تحت نظارت یک نهاد اعتبار دهنده یک کشور با اعتبار IAF فعالیت می‌کنند مقید به اصول و قوانین سازمان ایزو هستند. مراجع صدور گواهینامه ایزو بین المللی مجموعه مربوطه را ملزم به پیاده سازی مستندات می‌کنند. انجمن IAF تنها نهاد رسمی و قانونی است که از طریق سازمان ایزو به تمام کشورهایی که به عنوان یک استاندارد ملی عضو سازمان ایزو هستند اعتبار می‌بخشد.

 

مستندات گواهینامه ایزو را از کجا باید تهیه کرد؟

مسلماً برای دستیابی به یک نتیجه خوب و مطلوب نیازمند طراحی اصولی و کاربردی مستندات ایزو هستید. اجرای مستندات برای مجموعه متقاضی گواهینامه ایزو بسیار حیاتی و لازم می‌باشد. کار تهیه مستندات ایزو باید به به دست افراد خبره و متخصص انجام شود. افرادی که تحصیلات لازم در حوزه مربوطه را داشته باشند و در کنار آن دوره های آموزشی تئوری و عملی و کارآموزی را بگذرانند. می‌توانند به عنوان یک فرد متخصص در حوزه تهیه مستندات فعالیت نمایند. مثلاً برای تهیه مستندات استانداردهای مربوط به سیستم های مدیریتی صنعتی یک مهندس صنایع با گذراندن دوره‌‌های فوق می تواند برای مرکز شما مستندات سیستم های مدیریتی را آماده و اجرا نماید.

مرکز امکان ثبت همراه با کادری مجرب از بهترین مهندسان صنایع و مدیریت و همچنین با توجه به چندین سال سابقه کاری در حوزه تهیه و تنظیم نمونه مستندات انواع استانداردهای ایزو در اکثر مشاغل فعال هم در ایران هم در عراق و هم در افغانستان توانسته است، بسته کاملی از مستندات ایزو جمع آوری نماید. درست است که تهیه مستندات ایزو نتیجه تلاش مضاعف و شبانه روزی کارشناسان فعال مرکز امکان ثبت بوده است ولی به جهت جلب رضایت مشتریان و احترام به سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی فایل WORD مستندات ایزو به صورت رایگان در اختیار متقاضیان قرار داده می‌شود. همچنین برای مشاوره و طراحی و پیاده سازی مستندات مربوط به تمام گواهینامه‌های ایزو مشاوره و خدمات را به صورت رایگان ارائه می‌نماید.

 

مهمترین مستندات ایزو کدامند؟

گواهینامه ISO 9001 تحت عنوان استاندارد سیستم مدیریت کیفیت یکی از اولین و مهم‌ترین گواهینامه‌های ایزو می‌باشد که قوانین و دستورالعمل هایش به صورت عمومی تهیه و تدوین شده است. افزایش سطح کیفیت محصولات و خدمات، مشخص شدن فرآیندها و جلوگیری از کارهای تکراری و بهبود مستمر فعالیت ها، افزایش بهره‌وری و جلب رضایت و اعتماد مشتریان گواهینامه فوق را به عنوان پرکاربردترین گواهینامه در میان تمام سازمان‌ها و شرکت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گواهینامه ISO 14001 تحت عنوان سیستم مدیریت زیست محیطی یکی از مهم ترین گواهینامه‌های تدوین شده از سازمان استاندارد جهانی می‌باشد که قوانین و دستورالعمل‌هایش نیز به صورت عمومی تهیه و تدوین شده است. حفظ و صیانت از محیط زیست و اهمیت به منابع طبیعی عمده‌ترین دلیلی است که باعث برجسته شدن یک سازمان دارای گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱ شده است.

گواهینامه ISO 45001 تحت عنوان سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی از دیگر گواهینامه های مهم و عمومی سازمان استاندارد جهانی می‌باشد که رعایت اصول ایمنی در محیط کار و حفظ امنیت و سلامت نیروی انسانی و حمایت از منافع مالی سازمان ها و شرکت ها باعث شده است طراحی و مستندسازی استانداردهای این گواهینامه مزایا و فواید بسیار زیادی را ایجاد نمایند.

 

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family