ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ISO 29001 CERTIFICATE

گواهینامه‌های ایزو مربوط به صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

صنعت نفت در ایران بعنوان بزرگترین سرمایه محسوب می‌گردد. بهمین خاطر رعایت قوانین و دستورالعمل‌های جهانی ایزو در این صنعت بسیار مورد توجه قرار گرفته‌ است. صنعت نفت و محصولات و تولیدات و مشتقات مربوط به این ماده با ارزش اگر همراه با قوانین و دستورالعمل‌های سازمان استاندارد جهانی ارائه شود منجر به حمایت و افزایش منافع مالی و اقتصادی می‌شود. سازمان‌ها و شرکت‌های فعال در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی می‌توانند به جهت افزایش سطح کیفیت فرآیندها و رعایت اصول ایمنی در محیط کار و حفظ و صیانت از نیروی انسانی و حفاظت از منابع طبیعی و اجرای یک سیستم مدیریتی که موجب بهبود و توسعه و پیشرفت یک سازمان گواهینامه‌های ISO 9001 و ISO 14001 و ISO 45001 و گواهی HSE-MS و ISO 29001 را اخذ نمایند. همچنین سازمان‌ها و شرکت‌های فعال در زمینه نفت، گاز و پتروشیمی جهت اثبات حمایت از حقوق مصرف کنندگان و رعایت اصول مشتری مداری می‌تواند گواهینامه‌های ISO 10001 و ISO 10002 و ISO 10003 و ISO 10004 را دریافت نمایند.

گواهینامه‌های عمومی و مدیریتی ویژه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

استاندارد ISO 9001 با نام سیستم مدیریت کیفیت و استاندارد ISO 14001 با نام سیستم مدیریت زیست محیطی و ISO 45001 با نام سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی و گواهی HSE از جمله گواهینامه‌های عمومی مدیریتی مربوط به استانداردهای سازمان ایزو محسوب می شوند. صنایع نفت، گاز و پتروشیمی با اخذ همزمان سه گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ یک سیستم مدیریت یکپارچه به نام گواهینامه International Manegment systems که در اصطلاح IMS نامیده می‌شود را کسب می‌نمایند. مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران جهت کسب رضایت و خشنودی متقاضیان گواهینامه IMS را بصورت رایگان ارائه می‌نماید.‌

گواهینامه HSE هم بخاطر داشتن یک متن کامل و جامع از انواع قوانین و دستورالعمل‌های رعایت اصول ایمنی توسط سازمان ایزو مورد قبول واقع شده است و این گواهی هم مانند گواهینامه‌های ایزو از طرف مراجع صدور گواهینامه ایزو صادر می‌شود. Health safety Environment استاندارد ایمنی در کار و بهداشت محیط زیست در واقع تلفیقی از استانداردهای دو گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ می‌باشد. هنگامی که سازمانی دو گواهینامه سیستم مدیریت زیست محیطی و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی را بصورت همزمان اخذ نماید گفته میشود سازمان گواهینامه HSE-MS را به معنی سیستم مدیریت ایمنی در کار و بهداشت و سلامت محیط زیست را دریافت کرده است.

گواهینامه تخصصی و مدیریتی ویژه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

استاندارد ISO 29001 تحت عنوان سیستم مدیریت کیفیت ویژه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی یک گواهینامه تخصصی مدیریتی است که توسط سازمان استاندارد جهانی تهیه و تدوین شده است. ایزو ۲۹۰۰۱ به طوری تنظیم و تدوین شده است که بخش بزرگی از مستندات و قوانین و دستورالعمل‌های ایزو ۹۰۰۱ را در خود جای داده است و بخش دیگرش شامل قوانین و ملزوماتی می‌شود که بعنوان مشخصات فنی صنایع نفت و گاز و پتروشیمی محسوب می‌شوند. ایزو ۲۹۰۰۱ نتیجه همکاری سازمان ایزو و صنعت نفت و گاز به رهبری مؤسسه نفت آمریکا می‌باشد. سیستم مدیریت کیفیت در صنعت نفت و گاز برای طراحی و استقرار یک سیستم مدیریتی قوی و توسعه و تولید و نصب محصولات و تولیدات و خدمات تعریف شده است. نسخه جدید و ویرایش شده استاندارد ایزو ۲۹۰۰۱ در سال ۲۰۲۰ میلادی منتشر گردید.

مراجع صدور گواهینامه ایزو ویژه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

مراجع ثبت و صدور گواهینامه ایزو ۲۹۰۰۱ همان مراجع صدور انواع گواهینامه‌های ایزو دیگر هستند. مراکز فعال در حوزه ارائه خدمات ایزو همچون مرکز امکان ثبت به متقاضیان محترم اخذ گواهینامه ایزو ۲۹۰۰۱ و گواهینامه‌های عمومی ایزو برای سازمان‌های فعال در حوزه نفت و گاز دو نوع مرجع صدور گواهینامه ایزو را معرفی می‌نماید. مراجع صدور یکی مراجع بین‌المللی هستند که گواهینامه ایزو را بصورت کاملا رسمی و معتبر صادر می‌نمایند و دیگری مراجع صدور خصوصی که گواهینامه ایزو را بدون اعتبار بین المللی و بصورت غیر رسمی صادر می‌نمایند. تفاوت دو مرجع صدور گواهینامه ایزو بین المللی و خصوصی در مدت زمان و هزینه و سطح اعتبارشان می‌باشد. مدت زمان و هزینه صدور گواهینامه ایزو از مراجع صدور بین‌ المللی بخاطر ملزم بودن سازمان به طراحی، اجرای مستندات و پیاده سازی استانداردهای ایزو بیشتر می‌باشد. سازمان‌ها و مؤسسات فعال در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی با توجه به میزان بودجه و نوع اهدافشان می‌توانند با دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان مرکز امکان ثبت نوع مرجع صدور گواهینامه ایزو را انتخاب نمایند.

 

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family