ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ISO 5

شرایط اخذ ایزو ارزان

در سطح جهانی و داخلی ایزوهای مختلف معتبر و غیر معتبر وجود دارد که از میان آنها ایزو ارزان بیشترین مشتری از شرف شرکت ها و موسسات را به خود اختصاص داده است و از نظر کارایی و فعالیت نسبت به ایزوهای دیگر بیشتر است. دو نوع ایزو وجود دارد که یکی از آنها در سطح جهانی فعالیت دارد و دیگری در سطح داخلی به فعالیت می پردازد که این نوع ایزوها عبارتند از: ایزو IAF و ایزو غیر از IAF که ایزو اولی در سطح جهانی و بین المللی فعالیت می کند و شرکت ها و موسسات برای دریافت و گرفتن این ایزو نیاز به تشریفات سختی هست که متقاضیان گواهی ایزو ارزان باید رعایت کنند و همچنین ضوابط و مقرراتی را صادر کرده اند که هر متقاضی برای دریافت ایزو ارزان باید رعایت کنند و در صورت رعایت کردن تشریفات و ضوابط و مقررات می توانند ایزو ارزان را دریافت کنند و در صورت عدم رعایت این موارد نمی توانند ایزو ارزان را دریافت و اخذ کنند. و علاوه بر آن، برای دریافت ایزو ارزان باید هزینه زیادی را بپردازند تا بتوانند ایزو ارزان را دریافت کنند.

بنابراین شرکت ها و موسسات به خاطر شرایط و ضوابط سختی که IAF بابت گواهی ایزو ارزان دارد کمتر اتفاق می افتد که شرکتی بخواهد ایزو IAF را دریافت و اخذ کند و به سمت ایزوهایی می روند که دریافت آنها آسان تر و ارزان تر باشد و دسترسی به آن راحت تر و سریع می باشد.

و اما ایزو غیر از IAF که این ایزو در سطح داخلی کشور به فعالیت می پردازد و شرکت ها و سازمان های متقاضی برای دریافت و اخذ گواهی ایزو ارزان به راحتی می توانند درخواست دریافت گواهی ایزو بدهند.

ویژگی های ایزو غیر از IAF که در سطح داخل کشور فعالیت می کند این است که متقاضیان برای دریافت ایزو ارزان نیاز به زمان زیادی برای دریافت صرف نمی کنند بلکه بدون زمان زیاد و در زمان کم و سریع می توانند از مرجهع صادرکننده گواهی ایزو ارزان درخواست گواهی را کنند. علاوه بر آن این ایزو دارای شرایط و ضوابط و قوانین سختی نیستند که متقاضیان را برای به دست آوردن گواهی ایزو به سختی بیندازند.

و همچنین یکی از خصوصیات بارز این ایزو، ارزان بودن آن است که باعث شده است شرکت ها و موسسات زیادی به سمت این ایزو بروند و درخواست گواهی را خواستار باشند. متقاضیان این ایزو ارزان در سطح داخلی بیشتر از ایزوIAF درسطح بین المللی است.

با وجود شرایط آسان و بدون ضوابط و قوانین سخت، شرکت ها و سازمان هایی که خواستار دریافت گواهی ایزو ارزان هستند ابتدا باید درخواست گواهی را بدهند و در مناقصات آنها شرکت کنند که این مناقصات باعث می شود که آگاهی و اطلاعات افراد بیشتر شود و موجب می شود که علاوه بر علاقه و انگیزه خود افراد و آگاهی که در این مناقصات به دست می آورند بتوانند در روند فعالیت ایزو ارزان پیشرفت بیشتری داشته باشد.

با توجه به راحتی و سهولت دریافت گواهی ایزو فوری توسط شرکت ها و موسسات متقاضی گواهی ایزو فوری و همچنین هزینه کم آن، اکثر صاحبان شرکت ها و سازمان ها با علاقه وارد این کار می شوند وبا پشتکاری که در روند کار و فعالیت دارند موجب می شود تا در زمینه تولید محصولات، تولیدات بهتر و با کیفیت و مرغوبتری داشته باشند و از سایر رقبا پیشی بگیرند و بتوانند در بازار کار تولیدات بیشتری به جاهای مختلفی داشته باشند. ولی برخی از صاحبان شرکت های دیگری هستند که بدون آگاهی و اطلاعات لازم و یا عدم حضور در مناقصات ، و فقط به خاطر اینکه دیگر شرکت ها اقدام به درخواست گواهی ایزو ارزان کرده اند این شرکت ها هم به تبع آنها اقدام به دریافت گواهی ایزو ارزان می کنند و با همین انگیزه وهدف، وارد بازار کار ایزو ارزان می شوند و فکر می کنند که چون به راحتی می توانند گواهی ایزو را دریافت کنند بنابراین فعالیت و کار در این زمینه هم راحت است و در زمان کم و بدون زحمت و پشتکاری می توانند به سود زیادی دست پیدا کنند تا از دیگر شرکت های رقیب پیشی بگیرند اما زهی خیال باطل. بعد از مدتی متوجه می شوند که پیشرفتی در کار شرکت نمی بینند و کم کم به سوی ورشکستگی رو می آورند و می فهمند که بدون آگاهی و دانش و اطلاعات لازم نمی توان وارد هر کاری شد و پیشرفت خود را تضمین کرد.

بنابراین برای به دست آوردن ایزو ارزان نیاز به دانش و اطلاعات در این زمینه هست که بتوان پیشرفت و ارتقای شرکت و موسسه را تضمین کرد بدون آن نمی شود به هدف شرکت دست یافت.

 

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family