ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 تأییدیه ایمنی شرکت برای مناقصه

تأییدیه ایمنی شرکت برای مناقصه

تأییدیه ایمنی برای شرکت‌ها و سازمان‌ها شامل دو نوع گواهینامه و مبحث می باشد. ایمنی کار در لغت بمعنی حفظ و سلامت نیروی انسانی در محیط کار می باشد. مسئولان و‌مجریان ایمنی در هر سازمانی با هر نوع زمینه فعالیتی موظف هستند اصول ایمنی را در محیط کار پیاده سازی نمایند و از جان و مال نیروی انسانی با شناسایی خطرات و ریسک‌ها محافظت کنند. گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران و گواهینامه HSE بعنوان دو گواهی تأیید کننده ایمنی برای شرکت‌ها و‌ سازمان‌ها استفاده می‌شوند.

گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران با نام‌های صلاحیت ایمنی اداره کار ، تأیید صلاحیتHSE  یاHSE  اداره کار نیز نامیده و شناخته شده است. مرجع صدور و روش اخذ دو گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران با گواهینامهHSE  کاملا متفاوت می‌باشد. همچنین گواهی‌نامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاری مختص شرکت‌های پیمانکاری است ولی گواهینامهHSE  شامل کلیه مشاغل با هر نوع زمینه فعالیتی می‌شود.

متقاضیان محترم قبل از اینکه اقدام به اخذ گواهینامه تأییدیه ایمنی برای حضور در مناقصات داشته باشند باید در ابتدا نوع گواهی ایمنی را دقیق مشخص نمایند تا در مراحل انجام پروژه به مشکلی برنخورند. حال جهت بالا بردن سطح آگاهی شما مخاطبان و متقاضیان مطالبی را از عنوان هر دو گواهینامه ایمنی بصورت مفید و چکیده خدمت شما ارائه می‌دهیم.

 

گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران

مرجع صدور گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌باشد. گواهی فوق یکی از مهم‌ترین موارد لازم برای شرکت در مناقصات می‌باشد. شرکت‌ها و سازمان‌های پیمانکاری جهت اخذ گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران باید رتبه پیمانکاری ( گواهی صلاحیت پیمانکاری ) یا مجوز اداره کار ( گواهی صلاحیت شرکت‌های خدماتی ) را داشته باشد. بطور کلی می‌توان گفت سازمان‌ها و شرکت‌ها برای مناقصات با توجه بنوع فعالیت و رشته‌ای که دارند باید دو گواهینامه از سه گواهینامه فوق را اخذ نمایند.

سازمان‌هایی که در رشته‌هایی با زمینه فنی و مهندسی نظیر ساختمان، آب، راه و ترابری و غیره فعالیت دارند باید در ابتدا رتبه پیمانکاری را از سازمان برنامه و بودجه کشور ( ساجات ) دریافت نمایند و بعد از آن با آماده کردن بقیه مدارک فیزیکی و گواهینامه‌های آموزشی کارگری و کارفرمایی، گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران را دریافت کنند. سازمان‌های که در زمینه‌های خدماتی نظیر فضای سبز، چاپ و تکثیر، تأسیسات و تجهیزات امور اداری، حمل و نقل، خدمات عمومی و نگهبانی و امور آشپزخانه و رستوران فعالیت می‌کنند باید در ابتدا مجوز اداره کار را از وزارت تعاون، متر و رفاه اجتماعی دریافت کنند و بعد از آن با ارائه مدارک و گواهی آموزش کارفرمایی، گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران را اخذ نمایند.

 

گواهینامه HSE

گواهیhse  مخفف عبارتHealth safety Environment  است.Health  (بهداشت) ،Safety ( ایمنی ) ، Environment  ( محیط زیست ) به معنای سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت محیط زیست می‌باشد. مرجع صدور گواهینامهhse  همان مراجع صدور گواهینامه‌های ایزو هستند. مراجع صدور گواهی hse به دو صورت بین المللی و خصوصی می‌باشند. هنگامی که مؤسسه اعتبار دهنده مرجع صدور گواهی عضو انجمن بین المللی اعتبار دهندگان بنامIAF  باشد. گواهینامهhse  با سطح اعتبار بالا و بین المللی صادر می‌شود و اگر مؤسسه اعتبار دهنده مرجع صدور گواهی عضو IAF نباشد گواهی صادر شده با اعتبار داخلی صادر می‌شود. متأسفانه یکسری کارفرمایان مناقصات فقط وجود مدرک برایشان مهم می‌باشد و به طراحی و اجرا و پیاده سازی واقعی قوانین اهمیت نمی‌دهند.

 

اهداف اخذ تأییدیه ایمنی شرکت برای مناقصه

  1. کلیه قوانین و دستورالعملهای ایمنی که باید پیمانکاران و‌مجریان پروژه در محیط کاری رعایت کننده تعریف و تعیین می‌شود.
  2. تهیه و تنظیم یک برنامه ریزی دقیق برای پیشگیری از خطرات احتمالی
  3. شناسایی عوامل حادثه آفرین و حذف آن‌ها
  4. اهمیت به بهداشت محیط کار و محیط زیست
  5. حفظ ایمنی پرسنل و کارگران مجموعه

گروه امکان ثبت بعنوان بزرگترین و معتبرترین مرکز مشاوره و کارشناسی مجری اخذ انواع گواهینامهISO  ، گواهینامه IMS ، گواهی نامه hse  ، گواهینامه ‌ تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران ( ایمنی اداره کار ) ، صلاحیت پیمانکاری ( رتبه پیمانکاری ) ، صلاحیت شرکت‌های خدماتی ( مجوز اداره کار ) ، رتبه انفورماتیک وHSE-PIAN  می‌باشد. شما متقاضیان محترم جهت ورود به مناقصات می‌توانید از صفر تا صد فرآیند اخذ گواهینامه‌های مورد نظر را به دست توانمند مشاوران و کارشناسان مجرب این مرکز بسپارید.

 

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

 

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family