ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

VONDER LIST

مدارک مورد نیاز جهت ورود به وندور لیست کارفرمایان

وندور لیست بمعنای زنجیره تأمین یا همان تأمین کننده کالا یا خدمات سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ می‌باشد. بیشتر کارفرمایان شرکت‌های صنعتی با پروژه های عظیم که حجم خرید بسیار بالایی دارند جهت خرید لیستی از تأمین کنندگان تهیه می‌کنند که از لحاظ یکسری شرایط و معیارها از صلاحیت لازم برخوردار باشند و بتوانند کالا و خدمات مجموعه خود را از لیست عرضه کنندگان معتبر تهیه کنند. همچنین بدلیل اینکه کارفرما بتواند بر روی خرید پیمانکاران مخصوصا پیمانکاران نوعEPC  نظارت داشته باشد. وندور لیست یا AVl ( Approved Vender List ) بهترین گزینه می‌باشد. لازم به ذکر است بدانیدEPC  مخفف عبارتEngineering procurement Construction  می‌باشد و نام پروژه‌هایی می‌باشد که در آنها تمام فعالیت‌ها از طراحی و برنامه ریزی پروژه گرفته تا خرید و فراهم کردن تمامی کالاهای مورد نیاز و نصب و راه اندازی تجهیزات، همگی و همگی بر عهده پیمانکاران می‌باشد.

 

روند ورود به وندور لیست کارفرمایان

روند ورود به وندور لیست کارفرمایان در هر شرکتی متفاوت می‌باشد و با توجه به سیاست‌ها و برنامه‌های شرکت‌های تهیه کننده روند ورود یکسان نمی‌باشد. وندور لیست‌های گوناگونی وجود دارند همچون وندور لیست شرکت نفت و گاز و صنایع پتروشیمی و ... . برخی از این سازمان‌ها بصورت مکرر و لحظه به لحظه شرکت‌های که در لیست Vendor هستند را حذف یا اضافه می‌کنند و بصورت مداوم در حال ارزیابی می‌باشند. یکسری از کارفرمایان سالانه اقدام به ارزیابی و حذف و اضافه کردن وندور لیست خود می‌کنند. البته تعدادی از کارفرمایان با انجام هر پروژه و اتمام کردن کار اقدام به تهیه لیست وندور یا تأمین کنندگان و تولیدکنندگان خدمات و کالای مورد نیاز خود می‌کنند.

 

مدارک مورد نیاز جهت ورود به وندور لیست کارفرمایان

مدارک مورد نیاز جهت ورود به وندور لیست کارفرمایان بستگی به این دارد که در کدام حوزه و زمینه‌ای فعالیت دارید. همچنین به نوع کالا و خدماتی که در بازار ارائه می‌دهید هم بستگی دارد. برای مثال مدارک شرکت‌هایی که در زمینه فلزات گرانبها فعالیت می‌کنند با شرکت‌هایی که در زمینه نفت و گاز فعالیت می‌کنند فرق می‌کند. ولی در کل میتوان گفت تمامی کارفرمایان جهت احراز صلاحیت شرکت‌های متقاضی خدمات آیتم‌های یکسانی را اعمال می‌نمایند.

 

مدارک مورد نیاز جهت ورود به وندور کارفرمایان

مدارک مورد نیاز جهت ورود به وندور لیست کارفرمایان شامل ارائه آگهی تأسیس،ارائه لیست قراردادها و رضایت نامه‌ها، ارائه لیست تجهیزات و پر کردن فرم ثبت نام وندور لیست به شیوه هایی که در ادامه مطلب به ذکر آن‌ها می‌پردازیم‌. در کنار ارائه مدارک فوق کارفرما باید امکانات و توانمندی‌هایی که از شرکت‌های متقاضی انتظار دارد را ارزیابی نماید. امکانات و‌ توانمندی‌ها می‌تواند شامل تعداد کارکنان و پرسنل، گواهینامه‌ها و استانداردهای شرکت، تعداد دستگاه‌ها و تجهیزات باشد. دیده شدن چارت سازمانی شرکت متقاضی یکی از مهم ترین مدارک مورد نیاز جهت ورود به وندور کارفرمایان می‌باشد تا بتوانند یک نمره نهایی را اعلام نمایند.

روند ثبت نام برای ورود به وندور لیست کارفرمایان می‌تواند بصورت آنلاین و در برخی موارد بصورت حضوری انجام شود. یکسری ثبت نام‌ها مکاتبه‌ای یا پستی و یا از طریق پیگیری اتوماسیون انجام می‌شود. همچنین یکسری از تأمین کنندگان شرط ثبت نام را ندارند و خود زیر مجموعه و تابع وندورلیست دیگری هستند.

 

مزایای ورود به وندور لیست کارفرمایان

مزایای ورود به وندور لیست کارفرمایان جدای از اینکه باعث افزایش اعتبار و کسب افتخار می شود باعث افزایش سود‌آوری، رفع موانع و بزرگ دیده شدن و همکاری با شرکت‌های بزرگ، شرکت در مناقصات بصورت خودکار نیز می‌گردد. البته شرکت‌هایی که در وندور لیست کارفرمایان عضو می‌شوند دلیلی بر تضمین فروش و ارائه خدماتشان وجود ندارد و باید بتوانند با هوشمندی تمام بر رقبای در لیست وندور چیره شوند. بصورت کلی میتوان گفت هنگامی که شرکتی مدارک مورد نیاز برای ورود به وندور لیست را آماده می‌کند و با ثبت نام و گرفتن نمره قبولی در لیست قرار می‌گیرد بصورت خودکار و اتوماتیک گزینه‌ای مناسب جهت کاندید در مناقصات می‌شود و می‌تواند بعنوان بهترین گزینه انتخاب شود.

گروه کارگزاری امکان ثبت سعی کرده است بصورت مفید و با بیانی ساده مفهوم وندور لیست و همچنین شرایط و مدارک لازم برای ورود به وندور لیست کارفرمایان را برای شما متقاضیان شرح دهد. متقاضیان محترم می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز تماس برقرار کنند و از مشاوره رایگان و راهنمایی مشاوران و کارشناسان مجرب مجموعه امکان ثبت بهره بگیرند

 

Instagram.Icons LearnParsi 1صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family