ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ایزو چیست ؟ و چطور باید گواهینامه ایزو دریافت کرد؟

 

ایزو چیست ؟ و چطور باید گواهینامه ایزو دریافت کرد؟

الزامات تعریف شده که در قالب استاندارد تهیه شده و منتشر می شود. استانداردها در سازمان با عنوان سازمان جهانی ایزو تهیه و تدوین می شوند. مقر سازمان ایزو در ژنو واقع شده و کشورهای بسیاری در این سازمان عضویت داشته که تمام استانداردهای ایزو در این سازمان تهیه و تدوین شده و سپس نشر داده می شود. استانداردهای ایزو با مشخصه عددی چهار یا پنج رقمی از هم تمایز داده می شود.

سوال اکثر متقاضیان نحوه دریافت گواهینامه ایزو می باشد. که سوال مهمی می باشد. این سوال شامل بخشهای مختلفی می باشد که برای اطلاع رسانی دوستان مطلب فوق را مطالعه بفرمایید.

 

روش ثبت و صدور گواهینامه ایزو

برای مشاغلی که میخواهند در کسب و کار خود باقی بمانند اقدام به دریافت گواهینامه ایزو می کنند. صدور گواهینامه ایزو شرایط خاصی داشته که بدلیل شیادان در این حوزه متقاضیان با اطلاعات کافی از نحوه دریافت گواهی نامه ایزو اقدام به دریافت کنند. این مطلب درخصوص نحوه ثبت و صدور گواهینامه ایزو و راهنمای متقاضیان گواهی ایزو می باشد.

قدم اول برای اخذ گواهی نامه ایزو دریافت ایزو و نحوه صدور ایزو می باشد. هدف از اخذ ایزو ، دریافت ایزو برای مناقصات ، اخذ ایزو و مطرح شدن در بازار بین المللی ، اخذ گواهی ایزو جهت تبلیغات و برند سازی ، رقابت در بین رقبا و هدفشان از دریافت ایزو مشخص کنند.

مرحله دوم ثبت و صدور گواهینامه ایزو ، نوع گواهی نامه ایزو متناسب با نوع فعالیت می باشد. بدلیل متنوع بودن انواع گواهینامه ایزو و شرایط متفاوت با دیگر گواهینامه های ایزو بسیاری از آنها کاربرد بیشتری داشته و این گواهینامه ها پیش نیاز گواهینامه های ایزو تخصصی به حساب می آید. از انواع گواهینامه های ایزو 14001 سیستم مدیریت زیست محیطی که پرکابردترین نوع گواهینامه بوده و الزامات بیان شده درون آنها در تمام کسب کار پرکابرد ثمربخش می باشد. این نوع گواهینامه در پیاده سازی و حفظ محیط زیست پیرامون ما موثر می باشد. با اجرای این استاندارد نگرش جامعه به منابع طبیعی و محیط زیست تغییر کرده و میزان آلودگیهای زیست محیطی حتی المقدور کاهش می یابد. سیستم مدیریت کیفیت گواهینامه ایزو 9001 می باشد. استاندارد ایزو 9001 جهت بهبود کیفیت کالا و خدمات ارائه شده می باشد. و اجرای درست و کامل این استاندارد در پیشرفت تجاری موثر خواهد بود. از دیگر استانداردهای گواهینامه ایزو 45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی محسوب شده که در تمام صنایع کاربرد دارد. با اجرای این مستندات کاهش خطرات و حوادث شغلی در محیط کار شده و اجرای امنیت و بهداشت کارکنان و پرسنل بالا رفته و سبب ایجاد انگیزه بیشتر برای کارکنان می شود. نتیجه این انگیزه بهره وری بیشتر برای کارکنان می شود. دیگر گواهینامه های ایزو الزام مشاغل و قراردادهای مربوط به زمینه خاص و صنعت خاص شامل می شود.

قدم بعدی انتخاب مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو می باشد. در این مرحله بدلیل حساسیت بالا تعداد زیادی از این مراجع در ایران وجود داشته اما نمی توانند گواهینامه معتبر تحت اعتبار انجمن IAF ارائه دهند. به این مراجع CB گفته می شود. این مراجع با توجه به سطح اعتبار گواهی نامه ایزو درخواستی متغیر خواهد بود. در نهاد ایزو به انجمن IAF اشاره شده است. این سازمانها وظیفه دارند به این CB ها اعتباردهی دهند. که نام این موسسات AB می باشد. صادر کننده های ایزو CB وجود داشته که تحت اعتبار این انجمن IAF نبوده و گواهینامه ایزو صادر شده از طرف این مراجع از سطح اعتبار پایین تری برخوردار می باشد. در این موارد صادر کردن ایزو نمی توان صادرات را انجام داد. بدلیل اینکه موسسه متقاضی ایزو برای استانداردهای ایزو مورد نظر بطور کامل پیاده سازی باید انجام دهد و هزینه این پیاده سازی بالا می باشد.

قدم بعد فرم درخواست صادر کننده و تکمیل فرم سپس ارسال آن به CB مورد نظر می باشد. پس از تایید فرم درخواست ایزو قرارداد بین متقاضی و مرجع ایجاد می شود.

مرحله بعد تهیه و تدوین متقاضی و عملکرد مورد بررسی قرار می گیرد. که بتوان الزامات استاندارد بر روی سیستم سازمان پیاده سازی کرد. سپس اجرای برنامه های طراحی شده و پیاده سازی کامل بندهای گواهینامه ایزو مورد نظر برای مجموعه متقاضی می باشد. برای کاکنان جلسه آموزشی برای ایزو انجام خواهد خواهد شد سپس به صادر کننده گواهی ایزو اطلاع رسانی شده که باری ممیزی اقدام شود. کارشناس مرجع صادر کننده به نام افسر ممیزی وظیفه ممیزی برعهده دارد. در صورت عدم مغایرت توسط افسر ممیز گواهینامه ایزو برای متقاضی ثبت خواهد شد.

مرکز امکان ثبت با سابقه بسیار عالی جهت ثبت و صدور گواهینامه ایزو آماده پاسخگویی به متقاضیان در خصوص اخذ گواهی نامه ایزو می باشد کلیه خدمات تلفنی مرکز امکان ثبت رایگان بوده و متقاضیان می توانند گواهی نامه ایزو با بالاترین اعتبار و کمترین هزینه اعطا کنند.

 

مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو

صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family