ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

HSE


HSE-MS

عبارت  HSE-MSشامل دو کلمه و عبارت HSE و MS می شود. اچ اس ای ام مخفف کلمات Environment  محیط زیست و safety ایمنی و health سلامت هست. MS کوتاه شده لغات Management در معنای مدیریت و system به معنای سیستم می باشد. حالا با توجه به این وصف شده ها میشه گفت اچ اس ای ام اس یا همان اچ اس ای ام در معنای سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی و زیست محیطی هست که ملزوماتی را برای مجموعه ها تعریف می کند که ترکیب 2 سیستم ، ایمنی و بهداشت شغلی و همچنین محیط زیست میشود. اچ اس ای ام یا همان اچ اس ای ام اس در حقیقت گواهی نامه نیست بلکه یک الگو هست که ملزومات گفته شده درون آن بسیار شباهت با الزامات دو سیستم مدیریتی ، و ایزو 45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی، ایزو 14001 سیستم مدیریت زیست محیطی دارد. اچ اس ای ام اس یک الگو هست که تلفیق2 استاندارد ایزو 14001 و ایزو 45001 را در درون خود دارد و برای همه ی سازمانها و شرکتها با هر نوع فعالیت کاربرد دارد. شاید بتوان چنین گفت که بن و بنیان اچ اس ای ام تلفیقی از استانداردهای ایزو 14001 و ایزو 45001 هست و این امر به دلیل ملزومات مشترک زیادی از این دو استاندارد با اچ اس ای ام هست و اچ اس ای یا اچ اس ای ام اس با اچ اس ای وزارت کار کاملا تفاوت هست.

میل مجموعه ها و سازمانها و مراکز جهت طراحی و پیاده سازی دو استاندارد جهانی ایزو 14001 و ایزو 45001 مدلی ایجاد شد که این دو استاندارد را با هم مخلوط و ترکیب کرد و باعث به وجود آمدن مدل اچ اس ای یا اچ اس ای ام اس شده است. با استقبال مجموعه ها و سازمانهای درخواست کننده گواهینامه اچ اس ای ام اس و باب شدن اصطلاح اچ اس ای در بین مدیران ، باعث شد اسم گواهینامه HSE و یا همان HSE - MS بر سر زبان ها بیوفتد و به یکی از گواهی نامه های اصلی در مناقصات تبدیل شود که البته اطلاق این مدل به گواهی نامه اچ اس ای صحیح نیست و اما با این عنوان مصطلح شده اما درست این هست که گفته شود الگو اچ اس ای ام اس .

نماید. جهت دریافت اطلاعات زیاد در مورد گواهی نامه ایزو 9001 اینجا کلیک کنید.

 

فرق اچ اس ای با اچ اس ای وزارت کار

گواهینامه اچ اس ای یا اچ اس ای ام اس در مقابل پیاده سازی سیستم مدیریت زیست محیطی و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی به شرکت ها اعطا می گردد و هم به فرد و هم به سازمانها اعطا میگردد و این گواهی نامه توسط سی بی ها همان مرجع های صادر کننده ایزو صادر می شوند و الزامات تعریف شده دو استاندارد ایزو 14001 و ایزو 45001 را در خود گنجانده است. گواهی نامه اچ اس ای پس از پیاده سازی ملزومات محیط زیستی و ایمنی و بهداشت تعریف شده درونش بعد از ممیزی دریافت میگردد. اما گواهی نامه اچ اس ای اداره کار گواهینامه ای هست که بعد از تایید وضعیت ایمنی پیمانکار و عملیات پیمانکاری توسط وزارت کار و امور اجتماعی و طی یک سری کلاسها و آموزش های لازم به سازمان های پیمانکاری تعلق می گیرد. در خصوص اچ اس ای وزارت کار و در واقعیت و اصطلاح درست صلاحیت ایمنی پیمانکاران ، گواهی نامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران به ایمنی عملیات پیمانکاران و بررسی اتفاق های کاری می پردازد و اما HSE یا HSE - MS به بحث های بهداشت و محیط زیست می پردازد. مرکز صدور HSE و همان HSE - MS مرکز تهیه کننده ایزو و اچ اس ای تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران ، وزارت کار می باشد. با توجه به همه این موارد قطعا روند اخذ گواهینامه اچ اس ای ام اس و اچ اس ای با اچ اس ای وزارت کار با توجه به مراجع صادر کننده متفاوت کاملا با هم تفاوت دارد.

اچ اس ای ام اس امروزه در اکثر مناقصات از طرف پیمانکاران مناقصات از سازمان ها بخصوص شرکتهای پیمانکاری درخواست می گردد و گفته میشود گواهی نامه HSE یا همان HSE - MS را ارائه دهند که همین درخواست به فراگیری گواهی نامه اچ اس ای ام اس تبدیل شد و مصطلح شدن و تبدیل شدن این مدل به عنوان گواهی نامه اچ اس ای ام اس که همانطور که گفته شد از لحاظ اصولی درست نبوده و نیست و HSE - MS یک مدل هست و نباید در گروه گواهینامه قرار می گرفت و به عنوان گواهینامه اچ اس ای رواج می یافت. دریافت گواهی نامه اچ اس ای جهت مناقصات امروزه تبدیل به یکی از نگرانی ها و الزامات شرکت ها شده است و اغلب هم کارفرمایان مناقصه گزار گواهی نامه اچ اس ای یا اچ اس ای ام اس را درخواست می کنند، به همین جهت سازمان های شرکت کننده در مناقصات جهت اخذ گواهینامه HSE - MS بایستی بدانند که HSE چیست و از کجا می توانند HSE بگیرند. البته میبایست دقت کنند که کارفرمای مناقصه گزار HSE میخواهد یا HSE اداره کار که گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران هست و شرکت متقاضی بایستی اول بداند کدام اچ اس ای را می خواهد. در ادامه تفاوت دو گواهی نامه اچ اس ای یا همان اچ اس ای ام اس با اچ اس ای اداره کار را خلاصه برایتان خواهیم گفت

HSE یا HSE - MS به دلیل الزامات مورد نیاز مشترک و مورد نیاز بسیاری که با ایزو 9001 دارد بهترست با استاندارد ایزو 9001 سیستم مدیریت کیفیت به صورت همزمان طراحی و پیاده سازی و اخذ گردد و یا شایسته هست سازمان تقاضا کننده اچ اس ای در ابتدا ایزو 9001 را داخل سازمانش طراحی و پیاده سازی و اجرایی کند و بعد جهت گرفتن اچ اس ای اقدام

مرکز امکان ثبت درجهت رشد سطح دانش فنی تقاضاکنندگان اقدام به ارائه مشاوره کاملاً بدون هزینه و دیدگاه لازم درمورد گواهی نامه اچ اس ای ام اس مینماید.

 

HSE-MS صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family