ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مشاوره بهره وری

مشاوره بهره وری

بهره وری حلقه مفقوده غالب شرکتها هست و سازمانها و نهادها و مجموعه ها. غالبا مدیران وقت سازمانها هر کدام تعبیری خاص خود را از بهره وری دارند و به نسبت نیاز سازمان و حوزه و فعالیت و وسع و گستردگی و شریط مالی و اقتصادی و سیاسی و ... سازمان دید متفاوتی به بهره وری دارند و بهره وری را با توجه بدین موارد برای سازمان خودش تعریف و تعبیر می کند. تمامی مدیران خود را بهره ور می دانند و گاها جهت تخریب مدیران قبلی یک سازمان خودشان را مدیری بهره ور دانسته و معرفی می کنند. به اندازه تعداد آدمهای جامعه تعداد تفکرات مختلف وجود دارد و بدیهی هست که به تعداد مدیران مجموعه ها دیدهای مختلفی بابت بهره وری مطرح هست.

بهره وری از نظرگاه جناب مهندس مجید کریمی به عنوان یکی از بزرگترین مشاوران بهره وری در سطح بین المللی تعبیر و تفسیر و تعریف کامل و جامعی دارد. جناب آقای مهندس مجید کریمی بیان می کنند که بهره وری واقعی زمانی در یک مجموعه صورت می گیرد که باعث ارزش افزایی و ارتقاء سازمان گردد. همچنین ایشان بر این امر معتقدند که بهره وری حقیقی آنست که انتظارات ذی نفعان سازمانها و الزامات مورد نیاز ذی نفعان مشاغل و کسب وکارها را برآورده گردد. از نگاه ایشان ذینفعان به طور کلی دو گروه و دسته می شوند: ذی نفعان داخلی ، ذی نفعان خارجی . ذی نفعان داخلی از نگاه جناب مهندس کریمی شامل سهامداران یک مجموعه، اعضای هیات مدیره مجموعه، پرسنل و کارکنان مجموعه و مشتریان می شود و ذی نفعان خارجی نیز مراکز دولتی مثل اداره مالیات، بیمه تامین اجتماعی، شهرداری، محیط زیست و... می گردد. از نظر جناب آقای مهندس کریمی وقتی می توان گفت یک مجموعه به بهره وری و سودآوری رسیده است که تمامی ذینفعان اعم از ذینفعان خارجی و داخلی به سود رسیده باشند و اینگونه نباشد که یکی از طرفهای ذینفع سود ببرد و یکی از طرفین ذینفع ضرر کند. در صورتی که حتی یکی از ذینفعان به ضرر رسیده باشد نمی توان نام یک فرآیند را بهره وری گذاشت و فرآیند بهره وری بلیستی برای تمام ذینفعان اتفاق بیوفتد.

مشاوره بهره وری از نگاه و نظر جناب مهندس کریمی فرآیندی هست که از طریق یک مشاور باتجربه که کلیه ابزارهای مدیریتی را در اختیار دارد انجام می گیرد. مشاوره بهره وری می بایست کلیه ابزارهای مدیریتی را در اختیار داشته باشد و با استفاده و بهره گیری از ابزارهای مدیریتی در فرآیندها به بهره وری برسد. مشاوره بهره وری باید که به جدیدترین متدهای فناوریهای فنی، IT و مدیریتی مجهز باشد و این نیاز به آپدیت کردن و به روز کردن مدام دانش مشاوره بهره وری دارد و یک مشاوره بهره وری خوب بایستی این فرآیندها را در اختیار داشته باشد. سازمانها و نهادها و مجموعه ها و شرکتهایی که قصد اجرای مشاوره بهره وری را دارند بایستی از یک مشاور خوب و خبره و حرفه ای در حیطه مشاوره بهره وری بهره مند شوند. بنابر تعریف جناب مهندس کریمی به عنوان مشاوره حرفه ای و کار بلد اگر برای هر شاخصی که نماینگر افزایش بهره وری هست مقیاس و خط کشی در نظر گرفته شود و بعد وضعیت موجود شاخصها با آن خط کش و مقیاس تعیین شده مورد سنجش قرار بگیرد، هر تغییر مثبتی که در شاخصها مشاهده شود بهره وری تعریف می گردد. بنابراین اگر یک مشاور بتواند تضمین بدهد و بیاید ضمانت کند که همه ی شاخصهای تعریف شده سازمان جهت بهره وری با رشد خوب و مطلوب و قابل قبولی مواجه شوند به عنوان مشاوره بهره وری خوب مطرح می شود.

مشاوره بهره وری به طور حتم بایستی به سودهی کلیه ذی نفعان مجموعه ختم گردد. و این سودهی بایستی از سوی مشاور بهره وری تضمین واقعی گردد. نحوه تضمین گذاری بین کارفرما و مشاور بهره وری می توانند روشهای مختلفی از جمله تخصیص حق الزحمه مشاور بصورت درصدی از رشد شاخصها بصورت ریالی باشد.

گروه کارگزاری امکان ثبت بزرگترین مرجع مشاوره در حوزه بهره وری و سیستمهای مدیریتی در خدمت کلیه سازمانها و شرکتهای خواهان بهره وری جامع و واقعی هست.

با ما در ارتباط باشید...

 

مشاوره بهره وری صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family