ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اخذ ایزو

گواهینامه ایزو - اخذ ایزو

اخذ و دریافت گواهی نامه ایزو سوال غالب شرکتها هست که بنابر هر دلیل شخصی نیازمند اخذ گواهینامه ایزو هستند. در اولین و مهمترین گام جهت دریافت گواهی ایزو مراجع صادر کننده ایزو هستند و میزان اعتبار مراجع گواهی دهنده و صادر کننده گواهی ایزو و اینکه یک شرکت و مرجع در چه سطح اعتباری قرار دارد و آیا جهت صدور گواهینامه ایزو اعتبار دارد و مجوز دارد و یا خیر؟ بسیار بسیار این مساله مهم بوده و بر روی آن تاکید می گردد زبرا هستند مراجع صادر کننده بسیاری که دارای اعتبار صدور نیستند و مجوز صدور گواهی ایزو را ندارند اما با اضافه کردن پسوند و پیشوند بر روی اسامی برندهای مختلف آنها را معتبر و موجه نشان می دهند در صورتی که این برندها دارای اعتبار نبوده و ساختگی و مجازی هستند و وجود معتبر خارجی ندارند و به همین جهت شرکتهای متقاضی دریافت گواهی نامه ایزو باید با آگاهی کامل جهت انتخاب مراجع صدور ایزو اقدام نمایند. این گونه شرکتهای متقلب تنها خودشان را معتبر معرفی می کنند و دیگر مراجع را فاقد اعتبار صدور ایزو می دانند.

 

نحوه تشخیص و شناسایی اصالت شرکت صادر کننده گواهی ایزو

تشخیص و شناسایی اصالت شرکت صادر کننده گواهینامه ISO و نحوه شناسایی اصالت مراجع صدور ایزو در اینجا معنا پیدا می کند و جهت آگاهی از نحوه شناسایی شرکتهای صادر کننده ایزو اصیل لازمست مباحث زیر با دقت مطالعه گردد و یا با تماس با کارگزاری امکان ثبت اطلاعات لازم را درباره مراجع معتبر صادر کننده گواهی ایزو به دست بیاورید. جهت کسب اطلاعات بایستی با سه اصطلاح AB ، CB و IAF آشنا شوید.

 

IAF چیست؟

IAF مخفف عبارت International Accreditation Forum هست و در معنای انجمن بین المللی اعتبار دهندگان هست. انجمن IAF در هر کشور نمایندگانی دارد و هر کشور برای خودش در این نهاد نمایندگانی دارد و برخی کشورها یک نماینده و برخی بیشتر دارند و ایران هم مانند دیگر کشورها برای خود درون نهاد IAF نماینده دارد که این نمایندگان همان AB هستند. و AB ها باید از قوانین IAF تابعیت کنند.

 

AB چیست؟

AB مخفف ACCREDITATION body عنوان مراجع اعتبار دهنده ایزو به مراجع صادر کننده ایزو یا همان CB هستند و AB یک نهاد دولتی هست که به CB ها اعتبار می بخشد و همانطور که گفته شد باتوجه به تعریف بالا از IAF هر کشور برای خودش در IAF نمایندگانی دارد و در حقیقت AB هایی دارد که البته گواهی ایزو را صادر نمی کنند بلکه صدور گواهینامه ایزو را بر عهده AB می گذارند و همچنین AB خودش نیز از نهاد IAF تبعیت می کند. از میان AB های متعدد که شما متقاضی محترم می توانید در سایت IAF مشاهده بفرمایید چند مرجع را به عنوان مثال بیان می کنیم.

از میان AB ها می توان NACI مرکز ملی تایید صلاحیت ایران متعلق به ایران ، UKAS متعلق به انگلستان ، DAKKS متعلق به آلمان ، SAS متعلق به سوئیس ، IAS متعلق به آمریکا ، COFRAC متعلق به فرانسه و ACREDIA متعلق ایتالیا را نام برد و به همین منوال دیگر کشورها نیز برای خودشان نمایندگانی دارند که به دلیل تعداد زیادشان امکان نام بردن تمامشان غیر ممکنست و می توانید آنها را درون سایت IAF ببینید و برای این امر اینجا کلیک کنید.

 

CB چیست؟

CB مخفف عبارت CERTIFICATION BODY شرکتهای صادر کننده ایزو هستند که زیر نظر AB فعالیت می کنند و از طریق AB مجوز صدور می گیرند و حتما باید از AB اجازه صدور گواهینامه ایزو بگیرند. هستند شرکتها و افراد حقیقی و حقوقی و شرکتهای حقیقی و حقوقی که به عنوان مرجع صادر کننده ایزو اقدام به صدور گواهی ایزو می کنند اما زیر نظر هیچ AB نیستند و تنها ظاهری موجه و نامی ساختگی را یدک می کشند. بهمین جهت آگاهی کامل از این مراجع اهمیت زیادی دارد که می توانید از طریق مرکز ما به اعتبار آن پی ببرید.

 

CB تحت اعتبار AB با عضویت IAF

با توضیحات داده شده می توان اینگونه بیان کرد که CB مراجع صادر کننده ایزو هستند که تحت نظر و اعتبار AB فعالیت می کنند و مجوز صدور گرفته و مدیریت می شوند و در نهایت نهاد IAF بعنوان بالترین راس بر روی کار AB نظارت می کند و AB زیر نظر IAF مدیریت شده و از قوانینش تبعیت می کند این گواهینامه دارای اعتبار و بالاترین اعتبار ممکنه هست. در این میان شرکتهایی هستند که از نام این برندها استفاده می کنند و از AB و CB های مختلف و نامشان سواستفاده می کنند و به برند سازی مجازی و دروغی می پردازند

جهت اخذ و دریافت اطلاعات کافی و گواهینامه ایزو اصیل با هزینه پایین و در کمترین زمان و خدمات متعدد رایگان از طریق امکان ثبت اقدام نمایید و بابت نحوه اخذ گواهی نامه ایزو و میزان اعتبار هر شرکت صادر کننده ایزو با کارگزاری امکان ثبت تماس بگیرید. کارگزاری امکان ثبت یکی بزرگترین و اولین مرکز جهت ثبت و صدور گواهینامه های ایزو می باشد.

 

گواهینامه ایزو - اخذ ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family