ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

روش ثبت ایزو

روش ثبت ایزو

در تمام نقاط جهان مدل هایی از ایزو را مشاهده خواهیم کرد که از سالیان زیادی فعالیت خود را شروع کرده اند و کماکان به فعالیت خود ادامه می دهند. همه انواع ایزوها با وجود تفاوت هایی که در ویژگی و خصوصیات دارند اما در یک ویژگی استاندارد به همدیگر شباهت دارد و با همدیگر پیوستگی و همسانی دارند. با مرور زمان هر روز مدل جدیدی بر ایزو افزوده می شود که از هر نظر مانند کیفیت و مرغوبیت و هزینه و....نسبت به مدل های قبلی بهتر خواهد بود. ایزو به صوزرت گسترده هم در سطح داخلی کشور و هم در سطح بین المللی و جهانی فعالیت دارد و توانسته است با تولید محصولات عالی خود مشتریان بیشتری را در سرتاسر جهان برای خرید محصولات خود جذب کنند و همچنین رابطه شغلی جدید با صاحبان شرکت ها و سازمان های دیگر کشورها موجب شده است که محبوب تر و مشهورتر شوند و نام شرکت در زبان همه جاری شود. از آنجا که روش های ثبت ایزو در سطح داخلی کشور با ایزو در سطح بین المللی متفاوت است و هر کدام ویژگی خاص خود را دارد.

 

روش ثبت ایزو در سطح بین المللی

ایزو در سطح بین المللی شرایط سختی را دارد که هر شرکت و سازمانی که بخواهد مدرک ایزو را دریافت کند نیاز به مراجعه به مراجع صادرکننده گواهی ایزو هستند که در اینجا باید مراقب باشند که هر مرجعی معتبر نیست و باید به سراغ مراجع معتبر بروند که دارای استاندارد هستند و بعد از رجوع به مراجع معتبر، فرم هایی را نیاز است که پر کنند و به مراجع تحویل بدهند. مراجع بعد از ملاحظه مدارک شرکت ها و سازمان های متقاضی برای آنها یک سری شرایط در نظر می گیرند و بعد از اینکه مدیران شرکت ها به این شرایط عمل کردند برای آنها مدرک ایزو را صادر می کند. شرایط عبارتند از:

1- مدیران شرکت ها و سازمان هایی که می خواهند مدرک ایزو را دریافت کنند باید هزینه هایی که مراجع صادرکننده مدارک ایزو مشخص کرده اند را بپردازند. در حالی که پرداختن این هزینه از عهده برخی شرکت ها برنمی آید. چون هزینه سنگین است و مدیران شرکت ها بیشتر دوست دارند به دنبال مدارک ایزویی بروند که ارزان تر باشد و به راحتی به دست آید.

2- مراجع صادرکننده گواهی ایزو، زمان خاصی را برای متقاضیان مدرک ایزو در نظر می گیرند که این زمان طولانی است و کمتر صاحبان شرکتی حوصله دارند که تحمل کنند و اکثر شرکت ها از درخواست خود منصرف می شوند چون حوصله زیاد ندارند و نمی توانند منتظر بمانند و به دنبال ایزویی می گردند که به راحتی و در زمان کم و سریع به دست آید.

هر شرکت و سازمانی که بتواند مدرک ایزو را دریافت کند فعالیت خود را شروع می کند و با محصولات خوبی که تولید می کند می تواند محصولات خود را به کشورهای دور و نزدیک ارسال کند و اینگونه هم نام شرکت و هم نام مدیران شرکت در میان دیگران مشهور و محبوب شود.

 

روش ثبت ایزو در سطح داخلی کشور

روش ثبت ایزو در سطح داخلی کشور بسیار آسان است و چون راحت و به آسانی می توان مدرک ایزو را دریافت کرد بنابریان شرکت ها و سازمان های زیادی به سمت این ایزو می شتابند و سعی می کنند که هرچه زودتر مدرک آن را دریافت کنند و فعالیت خود را شروع کنند. شرکت ها و سازمان های متقاضی برای دریافت این ایزو نیاز به گذشت زمان خاصی ندارند و در زمان کم و فوری می توانند آن را دریافت کنند و همچنین نیاز به پرداختن هزینه زیاد توسط مدیران شرکت های متقاضی نیستند و با هزینه کم می توانند مدرک را دریافت کنند اما تنها دو شرط وجود دارد که باید مدیران شرکت ها باید رعایت کنند که این دو شرط هم آسان و راحت است و این دو شرط عبارت است از:

1-مدیران شرکت ها و سازمان های متقاضی برای دریافت مدرک ایزو باید در همه مناقصاتی که توسط مراجع صادرکننده گواهی ایزو برگزار می شود حضور به عمل برسانند و در صورت عدم حضور در جلسات مناقصات به منزلهه عدم درخواست دریافت مدرک ایزو است.
2-مدیران شرکت ها و سازمان ها باید دارای دانش و اطلاعات کافی و لازم در مورد ایزو، اهداف ایزو و......باشد تا بتواند با یان اطلاعات اولیه و اطلاعات بعدی که به دست می آورد بتواند شرکت را در راستای اهداف شرکت پیش ببرد و به هدف خواسته شده برسند.

 

Instagram.Icons LearnParsi 1 صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family