ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ISO 45001 CERTIFICATE

گواهینامه ایزو 2018: 45001

سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای نام استاندارد ایزو ۴۵۰۰۱ می‌باشد که توسط سازمان بین المللی استاندارد یا همان سازمان International Organization for Standardzition تهیه و تنظیم و تدوین گردید. استاندارد ایزو 45001 استانداردی هست که جهت رفع نواقص و کمبودهای استاندارد ایزو ۱۸۰۰۱ OHSAS در سال 2018 میلادی توسط قانون گذاران ایزو ویرایش کردید و نسخه جدیدی آن با قوانین و دستورالعمل های کاملتر و‌جامع تر منتشر گردید. بعضی مواقع مشاهده شده است با اینکه حدود دو سال است از انتشار این گواهینامه با اعتبار بالا میگذرد ولی یکسری سازمانها هنوز هم بخاطر عدم آگاهی بدنبال اخذ گواهینامه ۱۸۰۰۱ اهسس می آیند. مراجع و‌مراکز مشاوره و صدور ایزو اگر آگاهی و دانش بروز داشته باشند قطعا گواهینامه OHSAS را صادر نمی‌کنند و مشتری راجهت دریافت گواهینامه جامع و کامل و‌جاگزین OHSAS راکه گواهینامه ایزو45001 راتوصیه میکنند. ولی در این میان مراجع و‌مراکز صدوری هستند که آگاهی کافی ندارند و ساقط اعتبار و اطمینان هستند و گواهینامه بدون اعتبار ایزو ۱۸۰۰۱ را صادر مینمایند. با توجه باینکه سازمان ایزو همیشه درحال بررسی و بازبینی استانداردها متناسب با نیاز افراد جامعه می‌باشد و گامهای خود را با گامهای علم و‌فناوری بر میدارد قطعا ویرایش جدیدتر از ویرایش سال 2018 درطی سالهای آتی منتشر میگردد ولی درحال حاضر گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱:۲۰۱۸ جدیدترین نسخه ویرایش شده است.

 

ارتباط گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ با دیگر انواع استاندارد

گواهی نامه ISO 45001 با گواهی نامه ISO 14001 قوانین و الزامات مشترکی بایکدیکر دارند و این الزامات با کنار هم اجرا شدنشان بیشتر معنا پیدا میکند. در واقع می‌توان گواهینامه سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی با گواهینامه سیستم مدیریت زیست محیطی کامل کننده یکدیگر می‌باشند و همین امر باعث پوشش معایب و‌نقص های یکدیگر میشود. گواهینامه HSE_MS تلفیق دو گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ می‌باشد و وقتی سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی در کنار سیستم مدیریت زیست محیطی اجرا و پیاده سازی گردد یعنی داشتن گواهینامه HSE رابیان میدارد. وقتی در کنار دو گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ بانام سیستم مدیریت کیفیت بیاید یعنی سازمان سیستم مدیریت یکپارچه ای را در مجموعه خود طراحی و اجرا و پیاده سازی کرده است و دراصطلاح گواهینامه IMS بنام سیستم مدیریت یکپارچه به سازمان تعلق می‌گیرد. بنابراین به سازمانها و شرکتهای متقاضی توصیه و سفارش میگردد گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ رایا قبل و یا همزمان با گواهینامه های ایزو ۴۵۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ دریافت نمایید.

 

مزایای اخذ گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱

فواید و‌جنبه های مثبت اخذ گواهینامه ایزو بسیار زیاد می‌باشد ازجمله یکسری از آنها عبارتند از:

_ کاهش پیدا کردن حوادث و‌خطرات ناشی از محیط کاری
_ کاهش پیدا کردن صدمات جسمی و مرگ و نقص عضو در اثر کاهش کم شدن خطرات و ریسکهای منفی در پیرامون پرسنل و کارکنان مجموعه
_ بالا رفتن انگیزه و علاقه پرسنل بخاطر فرار داشتن در محیط امن کاری
_ بالا رفتن سطح خدمات و افزایش تولید
و مزایای دیگر

 

مراحل اخذ گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱

_ مشخص کردن اهداف سازمان جهت اخذ گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱

_ مشخص کردن مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱

_ طراحی، اجرای مستندات و‌پیاده سازی گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱

_ طی کردن مرحله ممیزی داخلی و خارجی

_ انجام ممیزی نهایی

_ صادر شدن گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱

 

مراجع ثبت و صدور گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱

گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ هم مانند انواع گواهینامه های دیگر توسط دو نوع مرجع صادر می‌گردند. مراجع IAF و مراجع غیر IAF . مراجع ثبت و صدور یا همان CB ها زیر نظر یک نهاد اعتبار دهنده بنام AB اعتبار دهی و مدیریت میشوند که خود این نهاد اعتبار دهنده هم بصورت بین المللی فعالیت میکند و عضو انجمن بین المللی IAF می‌باشد و هم بصورت خصوصی و غیر رسمی فعالیت دارد و عضو انجمن بین المللی اعتبار دهندگان IAF نمیباشد. گواهینامه هایی که تحت اعتبار یک مرجعIAF دار صادر میشوند از سطح اعتبار بالایی برخوردار می‌باشند و‌ملزم به رعایت و طراحی و اجرا و پیاده سازی قوانین سازمان جهانی استاندارد می‌باشند. یکسری مراجع را هم همانطور که گفتیم بصورت خصوصی فعالیت میکنند و عضو انجمن بین المللی اعتبار دهندگان بین المللی IAF نمی‌باشند و از سطح اعتبار پایین تری نسبت به گواهینامه های IAF برخوردارند. CB ها و ABهای داخلی بسیار زیادی در ایران فعالیت میکنند و لازم است قبل از اقدام انجام هر کاری بدانید سطح اعتبار تمام گواهینامه های داخلی و بدون IAF یکسان می‌باشد و فقط در طرح و ظاهر و نام مرجع باهم متفاوت هستند. یکسری مراجع هستند که متاسفانه با انجام اقداماتی همچون فتوشاپ، زدن برچسب و مهر برجسته بر روی گواهینامه ها اقدام سازمان و‌مرکز خود را قانونی جلوه می‌دهند و گواهینامه صادر مینمایند. در این میان یکسری متقاضیان بدون انجام استعلام و‌ پیگیری اقدام به دریافت میکنند و بعد هم به هیچ‌ عنوان حاضر نیستند قبول کنند مدرک ایزوی نامعتبری را دردست دارند و به هنگام ارائه مدرک دچار مشکل میشوند. بهمین علت مرکز ما توصیه می‌کند قبل از اقدام و انجام هر کاری جهت دریافت گواهینامه حتما از اعتبار مرجع صدور گواهی اطمینان حاصل کنید. متأسفانه بعلت نبودن بازرسانی و‌ پیگیری، چنین سازمانهایی با طراحی سایت براحتی کار صدور گواهینامه جعلی را انجام می‌دهند. مرکز ما به شما این نوید و‌مژه را میدهد که بعلت کسب تجربه و شناخت کامل کلیه مراجع IAF دار و غیر IAF را میشناسد و با آنها کار میکند و میتواند حتی نام آنها را بصورت رایگان همراه با راه شناسایی اعتبار مراجع را در اختیار شما متقاضیان قرار دهد و همچنین گواهینامه های معتبر داخلی و بین المللی معتبر را خدمت مشتریان ارائه دهد. شما با برقراری تماس تلفنی بامرکز از همان ابتدا با شعار صداقت و مشتری مداری آشنا میشوید و کلیه اطلاعات لازمه را بصورت رایگان جهت انتخاب درست متقاضیان ارائع میدهد.

 

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family