ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

WHAT IS NACE

استاندارد NACE چیست؟

در سطح بین المللی استاندارد NACE به عنوان یک استاندارد معتبر معرفی شده است و توانسته است بین متقاضیان مشهور شود. این استاندارد توسط سازمان NACE اداره می شود و دارای مدیر و کارمندانی است ک به صورت فعال فعالیت می کنند. این استاندارد در سال 1943 تشکیل شد که بعد از آن شروع به فعالیت کرد. حوزه فعالیت این سازمان پایداری و مقاوم پذیری فلز در مقابل زدگی است که به خوبی توانسته است در این راستا موفقیت های زیادی را کسب کند. از فعالیت های دیگر این سازمان برای کاهش دادن سختی ماده استفاده می شود و همچنین در مکان های که نفت وجود دارد کاربرد دارد. اعضای این انجمن به صورت گروهی و دسته جمعی است که هدف آنها از ایجاد این گروه گردآمدن مهندسان خبره و ماهر برای انجام زدگی و خوردگی است که تمام آزمایش های لازم مورد بررسی قرارمی دهند تا بتوانند در این راستا به نتیجه دلخواه را به دست آورند.

 NACE Internationalعلاوه بر مقاوم سازی در برابر زدگی در قسمت کنترل و نظارت خوردگی فعالیت دارد که در این زمینه برای اینکه فلزات دچار زدگی و خوردگی نشوند کنترل های لازم را می کنند تا جلوی زدگی را بگیرند. این سازمان تمام تلاش خود را می کند تا دارایی و محیط زیست را در مقابل اثرات زدگی حفظ کند.

موسسهNACE راهکارهایی را برای استفاده بهینه از این استاندارد در حوزه صنعت و سایر شرکت ها ارائه می دهد تا با این راهکارهای مناسب بهترین بازدهی را در محیط کاری خود داشته باشند. کمیته های بازرسی وجود دارد که در هر پنج سال یک بار در مورد این استانداردها فعالیت می کنند. اعضای این کمیته استانداردها را به صورت دوره ای مورد تحلیل و بررسی خود قرار می دهند. اگر استانداردها مشکلی داشتند آنها را رفع کنند و در صورتی که روش استانداردها قدیمی باشد آنها را به روز کنند تا دیگران به راحتی بتوانند آین استاندارد را در محیط کاری خود به کار ببرند و نتایج خوبی را برای شرکت خود رقم بزنند.

در ابتدای مطلب گفتیم که این استاندارد دارای اعضایی است که به صورت گروهی فعالیت می کنند. اعضای این استاندارد شامل مهندس ها، مدیران اجرایی، کاسب ها، دانشمندان و حتی دانشجویان باهوش و متفکر هستند که این اعضا گرد هم جمع می شوند و در مورد خوردگی و زدگی با همدیگر موضوع ها و آزمایش هایی را بررسی می کنند. این انجمن در چند قسمت جهان فعالیت دارند که عبارتند از: در چهار حوزه آمریکای شمالی و چهار قسمت جهانی با هدف مقابله با زدگی تشکیل شده است.

آموزش دادن و صادر کردن گواهینامه NACE

موسسه NACE برای کارمندان صنایع گواهینامه ها و بسته های یادگیری فراهم می کند تا کارکنان با بهره گیری از این استانداردها بتوانند تولیدات خوبی را ارائه دهند.

هر شرکتی که علاقمند است این استاندارد را دریافت کند می بایست قبل از اخذ آن، یک سری آموزش های لازم را موسسه معین کرده است بگذارند تا بر طبق آن آموزش ها خود را آماده فعالیت کنند وشرایط کافی برای دریافت گواهینامه استاندارد دیرافت کنند. همچنین برای دیرافت این استاندارد نیاز به دادن ازمون هایی است که این آزمون ها هم به صورت رایانه ای یا کتبی است که متقاضیان بایستی این آزمون ها را به خوبی پشت سر بگذارند.

گواهینامه NACE هم از طریق سازمان بین المللی NACE صادر می شود وهم از طریق موسسات غیر IAF و سیستم کاران. متقاضیان می توانند با پرداخت کردن هزینه کم این استاندارد را دریافت کنند و فعالیت خود را شروع کنند. برنامه های صدور گواهینامه عبارت است از حفاظت کادیک(CP) ، نظارت و کنترل پوشش( CIP ) ، حفاظت عمومی، زدگی عمومی، صنایع خط های لوله و همچنین یک برنامه Specialty که دارای ماده های شیمیایی، گواهینامه های فولاد کربن و دیگر مناطق را حفاظت می کند.

NACE International دارای مهارت و تجربه کافی است که می تواند به احتیاجات استانداردهای صنایع خوردگی پاسخ دهد و راهنمای خوب یدر این زمینه بریا متقاضیان باشد.

کمیته هایی که در این انجمن وجود دارند وظایفی دارند که عبارت است از: تولید کردن، نگهداری کردن و انتشار دادن کلیه کالاهایی که نیاز به رعایت استانداردهای لازم است که شامل اطلاعات مرتبط با استانداردها و گزارش های فنی است که جلوی زدگی را می گیرد و به صورت کنترل کننده فعالیت دارد.

سازمان جهانی NACE در حال حاضر با عنوان NII در جهان معرفی شده است که این سازمان گواهینامه هایی را تحویل متقاضیان می دهند که به پیشرفت Sfety بهداشت عمومی و حفاظت از محیط زیست کمک می کند و اثرات اقتصادی منطقه ای ناشی از زدگی را کاهش می دهد.

نظرات (0)

تاکنون هیچ نظری ارسال نشده است

نظرات خود را ارسال کنید

  1. ارسال نظر به عنوان میهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری
پیوست ها (0 / 3)
کوقعیت خود را به اشتراک بگذارید

گواهینامه های مهم

نحوه ی اخذ گواهینامه گواهی نامه ایزو ISO و HSE و CE و IMS و رتبه گرید انفورماتیک IT پیمانکاری

media/k2/items/src/873514e130e46a244b5aae0b135db01f.jpg
  نحوه اخذ گواهینامه ایزو نحوه اخذ
media/k2/items/src/ea82697ed9755e975f3c7d735db2070c.jpg
نحوه اخذ گواهینامه HSE نحوه اخذ و دریافت گواهی
media/k2/items/src/05a977f75c8bd421cf67e35678973f79.jpg
نحوه اخذ گواهینامه CE اتحادیه اروپا نحوه اخذ
media/k2/items/src/71ab1197965a26d2e4379f8b23c36ebb.jpg
نحوه اخذ گرید و رتبه پیمانکاری و انفورماتیک نحوه
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family